Putins turpina stratēģiju Āfrikā: “Vāgnera grupa” pošas uz Mali

Hibrīdkara frontē joprojām bez izmaiņām, proti, Kremlis turpina darīt to, ko tas prot vislabāk – sēt haosu un tīt ap pirkstu naivo Rietumeiropu, it sevišķi veco Eiropu. Brīdī, kad pilnā sparā rit Krievijas Bruņoto spēku mācības “ZAPAD-2021”, Kremlis, neskatoties uz Rietumu noteiktajām sankcijām, Baidena Ženēvā izteiktajiem brīdinājumiem Putina virzienā un nolikto termiņu nosacījumu izpildi (31.augusts), kas sen jau ir garām, turpina vilkt spēkus pie Ukrainas robežām, pārņemt varu Baltkrievijā un izvērst Krievijas privātās militārās kompānijas “Vāgnera grupa” algotņu darbības lauku Āfrikā.

Tieši tā, nu Putina režīma adeptiem būs iespēja piedalīties laupīšanas un vardarbības sēšanas misijā Mali Republikā, nostājoties Mali militārās huntas pusē un pavēršot ieročus pret Rietumu spēkiem. Mazliet precīzāk – pret Francijas un Vācijas spēkiem, kas līdz šim Mali bija centušies apkarot ekstrēmismu un terorismu, nodrošinot Mali leģitīmās valdības stabilitāti.

Šajā sakarā gribu izteikt “līdzjūtību” Makronam, kurš vienmēr ir izmantojis iespēju aizrādīt Baltijas valstīm par to pārlieku vēso, “rusofobisko” attieksmi pret Kremli, tāpat arī nosūtīt sveicienus Merkeles kundzei, tikai žēl, ka to nevaru izdarīt pa gāzes vadu “Nord Stream 2”.

Interesanti ir tas, ka pats Makrons ar Kremli nerunā, bet turpina brīdināt Mali militāro huntu neattīstīt sadarbību ar Putina pavāra Prigožina vadīto rīkļurāvēju “Vāgnera grupu”. Kā vairums Francijas mediju raksta: “Parīze ir šokā!”

Kā nu ne, Francijas bijušajā Āfrikas kolonijā savu saimniecību ir sācis izvērst Putins. Vienīgais, ar ko franči un vācieši ir piedraudējuši, ka izvedīšot laukā paši savus karavīrus no šīs valsts. Bet Kremlis taču to vien tikai gaida! Kā ziņo Francijas prese, runa ir par 1000 “Vāgner” algotņu dislocēšanu Mali. Galīgais līgums vēl neesot noslēgts, bet, zinot Kremļa asinskāro dabu, visticamāk, “Vāgner” kaujinieki sen jau atrodas Mali. Dažādos avotos tiek minēts, ka “Vāgnera grupa” par sniegtajiem pakalpojumiem Mali huntai mēnesī saņemšot mazliet vairāk par 10 miljoniem ASV dolāru.

Lieki piebilst, ka “Vāgnera grupas” kaujinieki jau labu laiku “karo” arī vairākās citās Āfrikas valstīs, piemēram, Sīrijā, Lībijā, Mozambikā, Madagaskarā, Sudānā un CĀR. Cik zināms, nevienā no šīm Āfrikas valstīm līdz ar Putina laipno zaļo cilvēciņu ierašanos nekas labs nav noticis. Tieši pretēji, ir piedzīvota vēl dramatiskāka drošības situācijas pasliktināšanās, par civiliedzīvotāju slepkavošanu un spīdzināšanu nemaz nerunājot.

Atceroties nesenos notikumus Afganistānā, kur “Taliban” [Krievijā aizliegta teroristika organizācija] ar Kremļa svētību atguva “varu”, nav nekāds brīnums, ka Lavrovs ir diplomāts, kurš spēj sarunāt lietas ar jebkuru teroristu – tostarp ar “Al-Qaeda” un “ISIS” pārstāvjiem, no kā principā arī sastāv Mali militārā hunta, kas kuru katru brīdi slēgs darījumu ar “Vāgnera grupu” par sadarbību karošanas jomā.

Nožēlojami ir tas, ka mūsu NATO sabiedrotie, Francija un Vācija, kuru armijas daļas atrodas Mali, spēj tikai piedraudēt ar bēgšanu no šīs valsts tā vietā, lai parādītu savu spēku un sāktu saukt lietas īstajos vārdos, beidzot pārstājot respektēt Kremļa asiņaino diplomātiju Āfrikā.

Ja šajā hibrīdkara frontē joprojām nebūs adekvātas reakcijas no vecās Eiropas valstu puses attiecībā uz Kremļa agresiju, mēs varam sagaidīt, ka Lukašenko sāks piedāvāt tūrisma lidojumus uz Minsku arī bēgļiem no Mali Republikas.

Avots: pardrosibu.lv

Atstāj komentāru: