Krievijas un Ķīnas organizētā “infodēmija” ir bīstamāka par pašu COVID-19

Hibrīdkara jēdzienu vislabāk raksturo visiem labi zināmais teiciens – “karā visi līdzekļi ir labi”. Un viens no šiem līdzekļiem ir informācija – šodien plaši pieejamās informācijas tehnoloģijas ļauj iesaistītajām pusēm un visiem pārējiem, kam nav slinkums, “karot un cīnīties” informācijas telpā, ko ļoti veiksmīgi dara Kremlis un Ķīna. Viss vajadzīgais, lai to darītu, ir tikai un vienīgi informācija un fantāzijas lidojums.

Kremļa un Ķīnas informācijas kara galvenie upuri ir tie cilvēki, kuri vēl joprojām par kaut ko šaubās, piemēram, par COVID-19 slimības eksistenci, vīrusa izcelsmi vai attiecīgo vakcīnu efektīgumu. Sekas jeb Kremļa un Ķīnas “panākumus” cilvēku prātu jaukšanā varam ļoti labi redzēt COVID-19 saslimstības un vakcinēšanas statistikas ailītēs, proti, inficēto skaits strauji aug, bet vakcinēšanās tempi ir tādi, kādi ir.

Šajā sakarā arī Pasaules Veselības organizācija pagājušā gada februārī publiski ziņoja par “infodēmiju“, proti, par to, ka informācijas telpā strauji izplatās nepatiesa un ar nolūku sagrozīta informācija par COVID-19. Šobrīd internetā un medijos ļoti viegli var atrast neskaitāmas konspirāciju teorijas un, piemēram, dezinformāciju par to, kā sevi ārstēt saslimšanas gadījumā ar COVID-19.

92% dezinformācijas radīti Krievijā un Ķīnā

Interesantākais ir tas, ka šis process nav dabīgs. Saskaņā ar Oksfordas interneta institūtu 92% dezinformācijas par COVID-19 2020. gadā ir tikusi radīta Krievijā un Ķīnā. Kā tas nākas, ka laikā, kad sākās COVID-19 pandēmija un vakcīnas vēl nebija pieejamas pietiekamā daudzumā, visapkārt bija dzirdamas žēlabas un vaimanas par to, ka mēs nevienam nerūpam un vakcīnas saņemsim pēdējie, bet tagad, kad to ir pieejams pārpārēm, daudziem tās vairs nav vajadzīgas un daži paniski baidās no tām, brīžiem pat nākas tās ziedot citām valstīm? Tas tāpēc, ka kāds visu šo laiku bija investējis miljonus propagandas veidošanā un izplatīšanā hibrīdkara ietvaros pret Rietumu valstīm.

Pēdējā gada laikā Ķīnas un Krievijas propagandas un izplatītās dezinformācijas pētnieki ir konstatējuši neskaitāmus vēstījumus, kas tikuši publiskoti, lai grautu Rietumvalstu spējas un centienus apkarot COVID-19 pandēmiju. Šos vēstījumus iespējams iedalīt pat vairākās grupās.
Jāsaka, ka Ķīnas un Krievijas centieni ir bijuši diezgan efektīvi, proti, Rietumeiropā, arī Latvijā, strauji attīstās antivakseru kustība. Turklāt vakcinēšanās tempi Latvijā un citur Eiropā turpina kristies. Bieži vien cilvēki atsakās to darīt, jo uzskata, ka vakcīnas vēl nav pietiekoši pārbaudītas un tām esot ļoti bīstamas blaknes.

Ticēt medicīnas doktoriem vai influenceriem?

Sīkāk par to, kas ir vakcīna, kā tā darbojas un kā par šo tēmu tiek radīta un izplatīta dezinformācija, var iepazīties un pārliecināties neskaitāmos uzticamos informācijas avotos, bet vienalga būs ļaužu masas, ka labāk ticēs vienam otram influencerim, kas pat īsti skolā nav gājis, nevis izglītotiem un pieredzes bagātiem medicīnas doktoriem un citiem nozares speciālistiem.

Tas pierāda, ka visu šo laiku Kremlis un Ķīna ir izplatījusi simtiem vēstījumu ar mērķi graut ticamību un uzticamību mūsu pašu mediķiem un speciālistiem. Pagājušā gada laikā dezinformatori aktīvi izplatīja vēstījumus, ko mēs varam iedalīt piecās lielākās grupās. Visi šie vēstījumi ir pilnīgi izdomājumi, kam nav nekāda sakara ar realitāti. Acīmredzot to uzdevums ir vājināt Rietumvalstis, padarīt to sabiedrības daudz ietekmējamākas, sēt savstarpēju neuzticēšanos un sanaidot tautu pret tiem, kas spētu pretoties bīstamajai Kremļa un Ķīnas smadzeņu skalošanas kampaņai.

5 dezinformācijas grupas

Pirmajā Kremļa un Ķīnas pausto melu grupā ietilpst konspirāciju teorijas, kas tiek izplatītas pasaules mērogā, tāpēc tās izplatās ļoti ātri, aptverot ne vienu vien valsti, tai skaitā arī Latviju.

Minēšu tikai dažus propagandistu pausto melu piemērus:

 • COVID-19 – tas ir izdomājums, bet starptautiskās institūcijas tikai turpina melot par vīrusa bīstamību, lai tikai iedzīvotos uz parasto cilvēku (latviešu) rēķina
 • COVID-19 pandēmija – tā ir vispasaules sazvērestība
 • COVID-19 pandēmija ir valdību mēģinājums kontrolēt sabiedrību un samazināt iedzīvotāju skaitu
 • 5G tehnoloģijas tika radītas, lai izplatītu COVID-19
 • Bils Geits vēlas “nočipot” pasaules iedzīvotājus, lai tos kontrolētu

Otrajā Kremļa un Ķīnas pausto melu grupā ietilpst vēstījumi, kas mūsu gadījumā diskreditē Latviju un tās veselības aprūpes sistēmu. Šeit gan jāsaka, ka prokremliskie mediji šo tēmu ir iecienījuši vairāk nekā Ķīnas propagandisti.

Piemēri:

 • Latvija nav spējīga pasargāt savus pilsoņus no COVID-19 pandēmijas
 • Latvijai piegādātās vakcīnas izraisa vēzi, impotenci un daudzas citas slimības
 • Latvijas iedzīvotāji pret pašu gribu piedalās medicīnas eksperimentā
 • Latvijas iedzīvotāji vēlas vakcinēties ar Krievijas Sputink-V vakcīnu
 • Latvijai piegādātajās vakcīnās atklāti smagie metāli un citu ķīmisko vielu piemaisījumi
 • Latvijas valdība manipulē ar COVID-19 statistiku

Trešajā Kremļa un Ķīnas pausto melu grupā ietilpst viltus vēstījumi, kas apšauba un diskreditē vakcinēšanās procesu Rietumu valstīs:

 • Latvijas valdība apzināti pieļauj sabiedrības vakcinēšanu ar nekvalitatīvām vakcīnām
 • Latvijas politiķi nestāsta visu patiesību par vakcīnām
 • Rietumu vakcīnas pret COVID-19 ir tik ļoti nekvalitatīvas, ka pat Āfrikas valstis atsakās no tām
 • Vakcīnas izraisa mutācijas, noārda un sabojā cilvēka DNS kodu
 • Ne velti Latvijas mediķi atsakās vakcinēties – tie zina, ko suns ir ēdis
 • Ar COVID-19 vakcīnas palīdzību tiks nodrošināta kontrole pār pasaules populāciju

Ceturtajā Kremļa un Ķīnas pausto melu grupā ietilpst viltus vēstījumi par COVID-19 ārstēšanu:

 • Mutes un deguna maskas, kā arī dezinfekcijas līdzekļi nelīdz, tieši pretēji – vēl vairāk kaitē cilvēka veselībai
 • Pēc pārslimošanas ar COVID-19 cilvēkam rodas imunitāte
 • Valdības vilto COVID-19 testu rezultātus, jo patiesībā nemaz tādu COVID-19 testu nav
 • Vislabāk COVID-19 var izārstēt ar degvīna tvaikiem, spirta uzlējumiem, elpošanas vingrinājumiem un skalošanos aukstā ūdenī

Savukārt piektajā grupā mēs varam iekļaut Ķīnas un Kremļa melīgos vēstījumus par vīrusa izcelsmi. Ķīnas mediji stāsta, ka vīruss ir radies Krievijā vai arī tas ir Rietumu bioloģisko ieroču laboratoriju produkts, bet Kremļa mediji stāsta, kas tas ir radies vienalga kur, tikai ne Krievijā, bieži tiek norādīts uz Ķīnu un ASV, bet tiek minēta arī Latvija, “jo vīruss atpazīst savu radītāju, respektīvi, latviešu DNS, tāpēc Latvijā reti kāds slimo ar COVID-19”.

Dezinformācija izplatās sociālajos tīklos un tos tālāk uzpūš vietējie dezinformatori

Attiecīgie meli tiek izplatīti galvenokārt ar sociālo mediju palīdzību, piemēram, FacebookViberYoutube, Telegram platformās. Pēc tam notiek ķēdes reakcija. Dažbrīd pat uzrodas vietējie aktīvisti, kas izdomā vēl lielākus melus par COVID-19, piemēram, bēdīgi slavenais Valentīns Jeremejevs, turpinot liet ūdeni uz Kremļa un Ķīnas propagandas dzirnavām. Ja runājam par Krieviju, tad protams, tur galvenais avots ir televīzija.

Visumā Kremļa informācijas operāciju par COVID-19 tematiku mērķis ir kavēt cilvēku vakcinēšanas procesu Rietumvalstīs, diskreditējot Rietumu vakcīnas un reklamējot krievu Sputnik-V, uz kuras pusi neviena sevi cienoša Rietumu veselības aprūpes un medicīnas iestāde vairs pat neskatās.

Starp citu, interesants fakts – jaunākā informācija no Krievijas liecina, ka tās tūrisma aģentūras sākušas masveidā piedāvāt vakcinācijas tūres uz Eiropu, lai iedzīvotāji varētu savakcinēties ar, kā lēš Kremļa propaganda, “neefektīvajām Rietumu vakcīnām”.

Kopumā Kremļa un Ķīnas propagandas uzbrukumi Rietumvalstu veselības sistēmām vērtējami kā bīstami, ņemot vērā to, ka šajā gadījumā tradicionāli tiek apelēts pie Rietumu sabiedrības zemā uzticēšanās līmeņa un vienaldzības pret pašu valsts institūcijām. Kremlis parasti savas dezinformācijas kampaņas, piemēram, pret Latviju, balsta uz “parasto” latviešu mūžīgo sūkstīšanos un vaimanāšanu par valdību, Saeimu, CSDD, Latvijas armiju un kaut vai par ceļu policiju.

Avots: pardrosibu.lv

One comment

 1. Nemanot ir iestājies ilgi gaidītais rudens. Rudens ir ražas laiks, kad cilvēki novāc pavasarī sēto un vasarā kopto ražu, un gatavo krājumus ziemai. Šajā laikā mēs apjūsmojam visu to, ko Dabas Māte mums ir dāvājusi. Mēs izbaudām Dabas Mātes svētību. Diemžēl šo svētīgo ražas laiku aizēno kroņvīrusa pandēmija. Nelūgtais Covid-19 (kovid-19) vīruss ilgstoši mums neļauj pilnvērtīgi dzīvot. Lai atgrieztos pie ierastās dzīves, iesaku ikvienam Latvijas iedzīvotājam vakcinēties! Pašlaik vakcinācija pret Covid-19 (kovid-19) vīrusu ir vienīgā iespēja atgriezties pie ierastās dzīves. Nezaudēsim ticību Dabas Mātes varenībai, vakcinēsimies un dzīvosim drošībā! Iedegsim gaiši zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles un lūgsim visvareno Dabas Māti, lai Dabas Māte uzveic Covid-19 (kovid-19) vīrusu! Lūgsim Dabas Māti ar visu savu sirdi un dvēseli. Dabas Māte mūs nepametīs vienus nelaimē. Dabas Māte mums palīdzēs, jo mēs esam Dabas Mātes bērni.
  Svētīgi, Skolnieciņš no sidrabbirzs
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #vakcinācija #vakcinācijaPretCovid-19 #veselība #drošība #imunitāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #rituāli #lūgšanas #buršanās #LatvjuDievi #Pērkons #Pērkoņtēvs #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Māra #DievieteMāra #DzīvībasDieviete #NāvesDieviete #Māra–VeļuMāte # Māra–ZemesMāte #Laima #DievieteLaima #LikteņaDieviete #Skolnieciņš #sidrabbirzs

Atstāj komentāru: