Piemineklis Wagner rīkļurāvējiem Centrālāfrikas Republikā

Centrālāfrikas Republikas galvaspilsētā Bangi vietējie vatņiki ir uzcēluši veselu pieminekli Kremļa Wagner grupas algotņiem.

Lieki piebilst, ka Eiropas Parlaments nesen oficiālā kārtā nosodīja Wagner grupas kaujiniekus par cilvēktiesību klaju ignorēšanu un pārkāpšanu Afrikā. Par attiecīgo rezolūciju nobalsoja 585 Eiroparlamenta deputāti, pret to bija – 40 prokremliski noskaņoto, bet 43 eiropieši nebija spējīgi izlemt vai tas ir slikti, vai labi, ka Vatastānas algotņi spīdzina un nogalina cilvēkus Centrālāfrikas Republikā.

Jau iepriekš mediji ir neskaitāmas reizes ziņojuši par Wagner grupas rīkļurāvēju “karošanu” šajā Dieva aizmirstajā Āfrikas malā. Daži no slepkavām par to ir pat tikuši apbalvoti ar ordeņiem, lai vatņikiem būtu ar ko palielīties mātes priekšā, vai vismaz odnaklasņiku un vkontakte profilos.

Atšķirībā no naivā Eiropas Parlamenta, vairākas citas starptautiskas organizācijas turpina celt trauksmi, apsūdzot Wagner grupas kaujiniekus ne tikai par kaut kādiem nenozīmīgiem  cilvēktiesību pārkāpumiem, bet par cilvēku izvarošanu un spīdzināšanu grupā.

Avoti:

Atstāj komentāru: