Putina marionetes: Fransuā Fijons

Fransuā Fijonu var uzskatīt par vienu no Vladimira Putina vērtīgākajām Eiropas trofejām. Fijons ir karjeras politiķis: 22 gadu vecumā sācis strādāt par deputāta palīgu, un karjeru beidzis premjerministra amatā Sarkozī prezidentūras laikā. Fijona laiks valdības vadītāja amatā sakrita ar Putina simbolisko termiņu premjerministra krēslā. Tieši šajā laikā abi sāka draudzēties.

Francijas plašsaziņas līdzekļi viņus dēvē par draugiem, kā arī pauž, ka Francijā nav neviena cita, kas tik labi pazītu Putinu. Piemēru abu draudzīgajām attiecībām iespējams atrast 2014. gadā, kad nomira Fijona māte. Kā līdzjūtības apliecinājumu Putins francūzim nosūtīja pudeli 1931. gada vīna – tas ir gads, kurā piedzima Fijona māte.

Fijons atbildi parādā nepalika un sāka paust atklāti prokrieviskus uzskatus: 2013. gadā viņš uzstājās ar runu Valdaja propagandas forumā, kuras laikā viņš Putinu nosauca par “dārgu draugu” un kritizēja Franciju par tās iesaisti notikumos Sīrijā un aklu ASV pavēļu pildīšanu, novēlot tai “atkal atgūt neatkarību un brīvību”. Nav šaubu, ka Fijons apzinājās, ka Francijā nav pieņemts kritizēt valdību, pašam atrodoties aiz tās robežām. Bijušā premjerministra uzvedība samulsināja Francijas politiķus, kas viņa rīcību nodēvēja par “Depardjē sindromu”, t.i. patvēruma meklēšanu pie Putina ar mērķi likt par sevi runāt.

Laikam ejot, bijušā valdības vadītāja prokrieviskie uzskati tikai nostiprinājās: 2016. gadā viņš izteica vēlēšanos kļūt par prezidentu, un viņam pat izdevās kļūt par Republikāņu partijas kandidātu, uzvarot partijas priekšvēlēšanās. Krievijas propagandas mediji svinīgi viņu nodēvēja par “visprokrieviskāko kandidātu”.

Taču Fijonam nebija lemts kļūt par prezidentu – viņš tika ierauts divos skaļos korupcijas skandālos. Vispirms noskaidrojās, ka Fijons par 50 tūkstošiem ASV dolāru organizējis kāda Libānas miljardiera tikšanos ar Putinu. Vēlāk gaismā nāca fakts, ka Fijons, būdams parlamenta deputāts, nodarbinājis savu sievu par palīdzi, kura saņēma naudu par nekā nedarīšanu. Tiesa Fijonam ne tikai piesprieda brīvības atņemšanu, bet arī liedza 10 gadus ieņemt jebkādu valsts amatu. Taču palīgā ieradās Putins, kurš uzaicināja ekspremjeru strādāt Krievijas naftas uzņēmumā Zarubezhneft (Зарубежнефть). Fijonam nav nekādas pieredzes vai atbilstošu prasmju šādam darbam, izņemot vienu – viņa silto draudzību ar Krievijas prezidentu.

Fijona algas apmērs nav zināms, taču ir skaidrs, ka viņš ir pieradis pie greznas dzīves. Laikā no 2012. līdz 2017. gadam viņš iztērēja 35 tūkstošus eiro uzvalku iegādē; un 2017. gada februārī – laikā, kad Francijas prezidenta amata kandidāts bija ierauts skaļos korupcijas skandālos – viņš dāvanā no kāda drauga saņēma divus uzvalkus 13 tūkstoš eiro vērtībā. Tos nācās atgriezt, taču Fijona reputācija bija sabojāta neatgriezeniski.

4 comments

 1. Eiropa atrodas kara krustugunīs. Krievijas Federācija ir iebrukusi Ukrainas Republikā. Norit karš. Šajā trauksmainajā laikā ir svarīgi uzticēties drošiem un pārbaudītiem informācijas avotiem. Informāciju par kara norisi latviešu valodā var smelties pa LTV1 (mājaslapa: ltv.lsm.lv/lv/ltv1) un Latvijas Sabiedrisko mediju ziņu portālā (mājaslapa: lsm.lv/). Iesaku smelties svaigāko un aktuālāko informāciju tādos Ukrainas mēdijos kā 5 Kanal (mājaslapa: 5.ua/), Dom (mājaslapa: kanaldom.tv/), ICTV (mājaslapa: ictv.ua/ua/), Inter + (mājaslapa: inter.ua/ua). Šie TV kanāli ir pieejami bezmaksas satelītapraidē Ku diapazonā. Signāls tiek translēts no satelīta Astra 4A (4.8 E°). Televizorā ir jābūt iebūvētam DVB-S/DVB-2 resīverim. Var izmantot arī ārēju dekoderi. Būsim prātīgi un neļausimies Maskavas Kremļa propagandai un dezinformācijai! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi mūs pasargā no ļauna! Slava Ukrainai! Varoņiem slava!
  Ar Latvju Dievu svētību, dievturis Skolnieciņš
  Slava Ukrainai! Varoņiem slava!
  #KrievijasAgresija #iebrukumsUkrainā #karšUkrainā #VolodimirsZeļenskis #Ukraina #SlavaUkrainai! #varonība #drosme #neatkarība #LatvjuDievi #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #DievieteLaima #likteņaDieviete #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #dievturi #ticība #lūgšanas #Skolnieciņš #skolnieciņš

 2. Нынешняя Европа находиться на перекрёстке войны. Российская Федерация напала на Украинскую республику. Идёт война. В это тревожное и смутное время будем доверять только проверенным и достоверным источникам информации. Сведенья о ходе войны можно черпать на LTV1 (веб-сайт: ltv.lsm.lv/lv/ltv1) и на новостном портале Латвийских общественных СМИ (веб-сайт: lsm.lv/). Советую черпать свежую информацию на таких Украинских телеканалах как 5 Kanal (веб-сайт: 5.ua/), Dom (веб-сайт: kanaldom.tv/), ICTV (веб-сайт: ictv.ua/ua/), Inter + (веб-сайт: inter.ua/ua). Все эти телеканалы безоплатно доступны в спутниковое вещание, в Ku диапазоне. Сигнал транслирует спутник Astra 4A (4.8 E°). Телевизор должен быть оборудован ресивером DVB-S/DVB-2. А также можно пользоваться наружным декодером. Будем разумны и не поведёмся на Московскую пропаганду и прочею дезинформацию! Да благословят нас Латвийские Боги! Да защитят нас Латвийские Боги от зла! Слава Украине! Героям слава!
  С благодатью Латвийских Богов, язычник Сколниециньщь
  Слава Украине! Героям слава!
  #KrievijasAgresija #iebrukumsUkrainā #karšUkrainā #VolodimirsZeļenskis #Ukraina #SlavaUkrainai! #varonība #drosme #neatkarība #LatvjuDievi #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #DievieteLaima #likteņaDieviete #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #dievturi #ticība #lūgšanas #Skolnieciņš

Atstāj komentāru: