No Sīgala, līdz Depardjē. Kas stāv blakus Putinam un viņa agresijai

Atrodoties Krievijas prezidenta amatā Vladimirs Putins ir ieguvis vairākus gan vietējos, gan ārzemju slavenību draugus, kuriem Kremļa nauda nesmird.

Vladimirs Putins politikas pasaulē ir iemantojis neskaitāmus ienaidniekus, taču tas viņam nav traucējis draudzēties ar vairākām slavenībām. Krievijas prezidentam savu personīgo dzīvi nepatīk likt uzmanības centrā, taču viņš vienmēr nodrošina, ka kameras ir klāt, kad viņš tiekas ar augsta līmeņa personībām.

Putins pirms koncerta Maskavā 2003. gadā tika noķerts ar Bītlu leģendu Polu Makartniju, 2001. gadā Maskavas Starptautiskajā kinofestivālā piedalījās filmas Shining aktieris Džeks Nikolsons un mazais cars pat pamanījies sazināties ar Pamelu Andersoni.

The Mirror ziņo, ka viņš 2010. gadā Starptautiskajā tīģeru aizsardzības forumā Sanktpēterburgā baudījis dzērienus kopā ar Holivudas zvaigzni Leonardo Di Kaprio un tajā pašā pasākumā paspiedis roku britu supermodelei Naomi Kempbelai.

Visu šo gadu laikā Putinam ir izveidojušās ciešas draudzības ar dažādām Holivudas zvaigznēm, kuras nu jau arī ir reaģējušas uz Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Visapkārt pasaulei Putins strauji zaudē sabiedrotos, daudzi nosoda viņa šausminošo iebrukumu un uzbrukumus neaizsargātiem civiliedzīvotājiem, bet Krievijas līderis sola, ka ļaunākais vēl tikai būs priekšā.

Tātad, kā tas ir mainījis viņa slaveno draugu uzskatu par viņu?

Stīvens Sīgals

Holivudas aktieri Stīvenu Sīgalu ar Putinu saista pārsteidzoša draudzība – viņš pat ir bijis viņa mājās.

Filmu The Under Siege un Hard to Kill zvaigzne, kas Krievijas pilsonību saņēma 2017. gadā, vispirms ar Krievijas līderi saistījās kopīgā mīlestībā pret cīņas mākslu.

Mičiganā dzimušais aktieris savu tēvu iepriekš raksturojis kā “tīru krievu”, jo viņa vecvecāki no tēva puses bijuši Krievijas ebreju imigranti, un viņam joprojām valstī ir daži radinieki.

Nav pārsteidzoši, ka Sīgals nav pārmetis Putinam par agresiju pret Ukrainu un ir apgalvojis, ka kāda “ārējā” vienība provocē abas valstis uz cīņu.

69 gadus vecais cīņas mākslinieks telekanālam Fox News Digital sacīja, ka gan uz Krieviju, gan Ukrainu raugās “kā uz vienu ģimeni”.

“Lielākajai daļai no mums ir draugi un ģimene Krievijā un Ukrainā,” viņš pirmdien sacīja, atsakoties nostāties kādā no pusēm.”

“Es skatos uz abām kā uz vienu ģimeni un patiešām uzskatu, ka tā ir ārēja organizācija, kas tērē milzīgas naudas summas propagandai, lai provocētu abas valstis pretoties vienai ar otru.”

“Manas lūgšanas ir, lai abas valstis nonāktu pie pozitīvas, mierīgas rezolūcijas, kurā mēs varam dzīvot un attīstīties kopā mierā.”

Vai šis Jums neatgādina mūsu paša ”varoņa” Maira Brieža izteicienus?

Putins Holivudas aktierim Stīvenam Sīgalam pasniedz Krievijas pasi 2016. gadā

Sīgals vairākkārt slavējis Putinu, tostarp 2013. gada intervijā Krievijas televīzijas kanālam RT, sakot, ka Putins ir “viens no lieliskākajiem pasaules līderiem, ja ne pats lieliskākais pasaules līderis šodien”.

Viņš turpināja: “Pirmo reizi, kad devos uz viņa māju, es iegāju un ieraudzīju Kano Džigoro statuju dabiskajā lielumā, kurš ir džudo pamatlicējs, tāpēc tas mani uzreiz aizrāva un iespaidoja, un ļoti vēlējos viņu iepazīt arvien dziļāk un dziļāk.”

2016. gadā Sīgals tikās ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko, lai ēstu burkānus un papļāpātu par tā gada ražu.

Tajā gadā viņam tika piešķirta arī Krievijas pilsonība, kā rezultātā viņam tika liegta ieceļošana Ukrainā.

Vatņiku sarunas jaukto cīņu čempionātā Sočos 2012. gadā

Žerārs Depardjē

Putins 2013. gadā saņem franču aktiera Žerāra Depardjē apskāvienu

Franču aktieris Žerārs Depardjē ir bijis viens no Putina tuvākajiem slavenību biedriem, taču viņu draudzībai varētu pienākt beigas, jo viņš pārsteidzoši nosodījis karu Ukrainā.

73 gadus vecais aktieris, kurš filmējies filmā Cyrano de Bergerac un 102 dalmācieši, faktiski saņēma Krievijas pilsonību pēc tam, kad bija pagriezis muguru savai dzimtenei.

Depardjē nokaitināja daudzus savus tautiešus, bēgot uz Krieviju, kas acīmredzot bija ar nodomu, lai izvairītos no lielu nodokļu maksāšanas Francijā pēc plaši izskanējušā nodokļu strīda.

Pats Putins parakstīja dekrētu par Krievijas pilsonības piešķiršanu Depardjē, kurš Krieviju raksturoja kā “lielu demokrātiju”.

Aktieris reiz teicis: “Es mīlu jūsu valsti, Krieviju – tās iedzīvotājus, tās vēsturi, rakstniekus. Es mīlu jūsu kultūru, jūsu inteliģenci.” Depardjē 2013. gadā devās uz Krieviju, lai viņam oficiāli izsniegtu Krievijas pasi.

Depardjē un Putins tikšanās laikā Sočos sarokojās un apskāva viens otru, lai gan prezidenta pārstāvis sacīja, ka viņš nav personīgi nodevis dokumentu.

Aktieris atrāda savu jauno Krievijas pasi, 2013.

Vēlāk aktieris tika uzaicināts iekārtot māju Krievijas centrālajā Mordovijas reģionā, kas pazīstams ar Staļina laika cietumu nometnēm.

Vietējais gubernators Vladimirs Volkovs sacīja, ka Depardjē var izvēlēties dzīvokli vai vietu mājas celtniecībai, vēsta ziņu aģentūra Interfax.

2016. gadā Depardjē izraisīja sašutumu Francijā, parādoties “sliktā” reklāmā, kurā viņš lepojās ar brieža nošaušanu un to, ka ir krievs.

Francijas tiešsaistes ziņu vietne Metro tikmēr reklāmu nodēvēja par “vulgāru”, savukārt žurnāls GQ paziņoja, ka tas ir “sliktas vārdu spēles un nožēlojamas video kvalitātes sajaukums”.

Bet tagad Putina un Depardjē mīlestība var iet uz beigām, jo aktieris ir nosodījis Krievijas karu ar Ukrainu.

Kinozvaigzne Instagram ievietoja fotogrāfiju ar ziņu: “Krievija un Ukraina vienmēr ir bijušas brāļu valstis.” Lai gan viņš Putinu tieši neizsauca, taču aicināja abas tautas sākt sarunas par mieru.

“Es esmu pret šo brāļu karu,” viņš piebilda. “Es saku: “Apturiet ieročus un veiciet sarunas.”

Ukraiņu tauta, visticamāk, nemainīs savu viedokli par Depardjē viņa pagātnes saistību dēļ.

Vēl 2015. gadā Ukrainas valdība iekļāva franču aktieri to kultūras darbinieku sarakstā, kuri apdraud valsts drošību.

Atstāj komentāru: