Putina oligarhi un viņu īpašumi Latvijā: Nikolajs Tokarevs

Nikolajs Tokarevs (Nikolay Tokarev) ir Putina VDK cīņubiedrs. Abi 80.gados strādāja represīvā specdienesta daļā Drēzdenē. Šobrīd viņš vada vienu no svarīgākajām valsts kompānijām Transneft, kas pārvadā 90 procentus Krievijā iegūtās naftas. Transneft finansēja arī par Putina pili saukto kompleksu Dželendžikā, ko Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs raksturojis kā “lielāko kukuli pasaules vēsturē”.

Pateicoties statusam Putina lokā, Tokareva ģimenei ir izdevies iegūt iespaidīgus aktīvus gan Krievijā (ASV viņu īpašumus Maskavā lēš 50 miljonu ASV dolāru vērtībā), gan Eiropā (Horvātijā un Latvijā). Daļa no tiem formāli pieder viņa meitai Maijai Bolotovai. Pēc iebrukuma Ukrainā Tokarevu personīgi sankciju sarakstos iekļāva gan ES, gan ASV, bet Kanāda sankcijas attiecina arī uz viņa sievu un meitu.

Tokareva meita Maija Bolotova ar vīru Andreju jau pēc Krimas aneksijas 2015.gada februārī par gandrīz miljonu eiro iegādājās 185 kvadrātmetru dzīvokli Jūrmalā, Bulduru prospektā 19, liecina Zemesgrāmatas dati.

Daudzdzīvokļu projekts “Legend” Jūrmalā. Pie tā privātās izejas uz jūru var nokļūt, izejot cauri dažādu slavenību vārdu nosauktajiem villu puduriem. Katrs no tiem ir veltīts kādai no Rietumu personībām – Vinstonam Čērčilam, Ernestam Hemingvejam, Odrijai Hepbērnai, Marlēnai Dītrihai, bet dati rāda, ka dzīvokļu pircēji ir lielākoties no bijušās PSRS.
FOTO: Sanita Jemberga

Šobrīd Maijai Bolotovai Latvijā nekas formāli nepieder. Dzīvoklis Bulduros pērnajā vasarā ir pārrakstīts nu jau bijušajam vīram Andrejam, bet iepriekš abiem daļēji piederošā firma “Dzintaru 34” tiek likvidēta. Pārticību pāris ieguva vēl laulības laikā, tostarp pateicoties Bolotova firmu līgumiem ar “Transņeft”.

Bolotova uz komentāra lūgumu neatsaucās.

Avots: Kuriem Putina loka cilvēkiem ir bāze Latvijā?

Atstāj komentāru: