Putina oligarhi un viņu īpašumi Latvijā: Pjotrs Avens

Gausi Latvijas atbildīgajām iestādēm veicās ar ES sankcionētā Krievijas un Latvijas dubultpilsoņa Pjotra Avena īpašumu iesaldēšanu, jo līdz šim nekad nebija nācies saskarties ar situāciju, kurā jāarestē ne tikai banku aktīvi, bet arī nekustamie īpašumi, uzņēmumu daļas un helikopters. Vairāk nekā divas nedēļas pēc sankciju ieviešanas aktīvi beidzot ir iesaldēti.

Avenu ES iekļāva sankciju sarakstā kā vienu no Putinam tuvākajiem oligarhiem, ar kuriem viņš regulāri konsultējas un kurš nerīkojas neatkarīgi no prezidenta. Avens un otrs “Alfa Grupas” īpašnieks Mihails Frīdmans (Mikhail Fridman) esot dažādi pūlējušies panākt Rietumu sankciju atcelšanu pret Krieviju.

Avenam Latvijā identificēti 28 nekustamie īpašumi, taču pamatā runa ir par divām lietām. Viena ir ēka Valdemāra ielā 19, Rīgā, kura formāli pieder viņa labdarības fondam “Paaudze”, un kur viņš posās ierīkot muzeju savai porcelāna un mākslas kolekcijai. Otrs – apmēram 60 hektāri Lazdonas pagastā, kur atrodas viņa Klauģu muiža, kas tapusi padomju atpūtas bāzes vietā. Daļa zemes pieder pašam Avenam, daļa viņa firmām, daļa īrēta no “Latvijas Valsts mežiem” gan Lazdonas, gan Praulienas pagastos (kopā 106 hektāri meža). Līgumu par to izīrēšanu LVM lauza nedēļu pēc sankciju ieviešanas, pirmo reizi saskaroties ar tādu situāciju, Re:Baltica apliecināja uzņēmumā.

Pagājušonedēļ Itālijas policija apķīlāja arī Avena villu Sardīnijā, kur viņam piederēja tikai trešā daļa 4 miljonu eiro vērtībā. Tāpat tiek apķīlāts viņa īpašums Londonā.

Pjotra Avena Klauģu muiža Lazdonas pagastā. FOTO: Iļja Ivanovs, avots: interiormagazine.lv

Avots: Kuriem Putina loka cilvēkiem ir bāze Latvijā?

Atstāj komentāru: