Dienas vatņiks – Aigars Kalvītis

Ņemot vērā Putina adepta Aigara Kalvīša pēdējo dažu dienu aktivitātēs krievijas gāzes tirgošanas jautājumā, būtu vērts atgādināt par dažiem faktiem, kas pierāda, ka biedrs Aigars ir pelnījis dienas vatņika statusu. Izrādās arī Kalvītis grib algu saņemt Vatastānas rubļos. 

Kas reiz presē nopublicēts, to tev ,vatņik Kalvīti, nebūs izdzēst: 

 1. „LATVIJA ATDEVUSI ABRENI KRIEVIJAI” (Raksts no DB 2007. gadā 27. martā, toreiz premjers bija A.Kalvītis, ārlietu ministrs – A.Pabriks, bet prezidents –V.V.Freiberga, savukārt Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris no Sudrabas bandas, par to, kas ir Sudraba, šoreiz nē.). 
 2. „Šodien, 27. martā, Maskavā Ministru prezidents Aigars Kalvītis un Krievijas Federācijas premjerministrs Mihails Fradkovs parakstījuši Latvijas un Krievijas robežlīgumu, Db.lv informēja Valsts kanceleja.” 
 3. „Līgums, kas tagad būs jāratificē abu valstu parlamentiem, PAREDZ, KA AGRĀKAIS LATVIJAS ABRENES APRIŅĶIS IETILPST KRIEVIJAS FEDERĀCIJAS TERITORIJĀ.” 
 4. „Ministru prezidents AIGARS KALVĪTIS PAUDA GANDARĪJUMU PAR ŠO VĒSTURISKO BRĪDI un atzina, ka robežlīguma parakstīšana skaidri noteiks abu valstu robežas un pavērs ceļu aktīvākam Latvijas un Krievijas dialogam gan politiskajā, gan ekonomikas jomā. Ministru prezidents pauda pārliecību, ka parakstītais līgums nekādā veidā neapdraud Latvijas valsts tiesisko nepārtrauktību.” 
 5. „27. martā Aigars Kalvītis tikās ar Krievijas premjerministru Mihailu Fradkovu un piedalīsies Mihaila Fradkova rīkotajās darba pusdienās. Turpinot darba vizīti Krievijā, Ministru prezidentam paredzētas tikšanās ar Krievijas Federācijas prezidentu Vladimiru Putinu, Krievijas ekonomiskās attīstības un tirdzniecības ministru Germanu Grefu un Krievijas Valsts domes priekšsēdētāja vietnieku Arturu Čilingarovu. Aigars Kalvītis tiksies ar Krievijas Rūpnieku un uzņēmēju savienības pārstāvi, koncerna Gazprom prezidentu Alekseju Milleru un piedalīsies apaļā galda diskusijā kopā ar Krievijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidentu Jevgēņiju Primakovu.” (www.db.lv/zinas/labots-eksperta-viedoklis-energetika-politiku-jajamzirdzins-bez-ipasas-izpratnes-par-realitati-232481).  
 6.  Utt. 
Kalvītis rokojas ar kara noziedznieku Putinu

Bet… ņemot vērā krievijas agresiju pret ukrauņu tautu un krievijas armijas Ukrainā pastrādātos prātam neaptveramos noziegumus pret cilvēci, vai nevajadzētu padomāt par Abrenes atgūšanu, jo… 

„1919.gada janvārī Brīvības cīņu laikā Latvijas armija ieguva kontroli pār Pitalovu un tās apkārtni.” 

„Kā liecina 1935.gada tautas skaitīšanas dati, Abrenes apriņķī dzīvoja 60 145 latvieši, 45 885 krievi, 1558 ebreji un 648 baltkrievi. Apriņķa austrumu daļā latvieši bija mazākumā, bet rietumdaļā – vairākumā. 1938.gadā no Abrenes apriņķa iedzīvotāju skaita 55% bija latvieši, 41,7% krievi un 3,3% citu tautību, taču jau 1945.gadā vairs tikai 12,5% no apgabala iedzīvotājiem bija latvieši, bet 85,5% – krievi.” 

„1920.gada 11.augustā Rīgā starp Latviju un Krieviju tika noslēgts Miera līgums, kura 2.punktā bija noteikts: “Krievija bez ierunām atzīst Latvijas valsts neatkarību, patstāvību un suverenitāti un labprātīgi un uz mūžīgiem laikiem atsakās no visām suverēnām tiesībām, kuras piederēja Krievijai attiecībā uz Latvijas tautu un zemi kā uz bijušās valsts – tiesiskās iekārtas, tā arī uz starptautisko līgumu pamata, kuri še aprādītā nozīmē zaudē savu spēku uz nākošiem laikiem. No agrākās piederības pie Krievijas Latvijas tautai un zemei neizceļas nekādas saistības attiecībā uz Krieviju.” Saskaņā ar šo līgumu Abreni kopā ar sešiem pagastiem iekļāva Latvijas teritorijā. Pitalovu pārdēvēja par Jaunlatgali. 1933.gadā tā ieguva pilsētas tiesības, bet 1938.gadā tika nosaukta senās latgaļu zemes Abrenes vārdā.” 

Kāpēc biedrs A.Kalvītis vienpersonīgi (kopā ar A.Šķēles Tautas Partiju) noignorēja 1920.gada 11.augustā Rīgā starp Latviju un Krieviju noslēgto Miera līgumu, to brutāli pārkāpjot par labu krievijas pusei un pēc tam aizbildinoties ar to, ka visa Latvijas tauta to vēlējās. Ne visa, Kalvīt. Turklāt gadiem ejot, un atskatoties uz to kādos tik korupcijas skandālos nav bijuši iesastīti bez maz vai visi Abrenes atdošanas procesā iesasitītie, nav vairs šaubu par to, kāpēc tas tā notika. 

Turpretī šodien Latvija, redzot, ko Putina režīms dara Ukrainā, nemaz nerunājot par visām krievu specdienestu iniciētajām indēšanas lietām, krievu algotņu darbībām un notriektajām pasažieru lidmašīnām, nespēj saraut saites ar PSRS, denonsējot divus ar aizejošo okupācijas režīmu noslēgtos (patiesībā uzspiestos) līgumus – 2008.gada 17.jūlijā noslēgto vienošanos: Par Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības vienošanos par Latvijas apbedījumu statusu Krievijas Federācijas teritorijā un Krievijas apbedījumu statusu Latvijas Republikas teritorijā” un 1994.gada 30.aprīlī noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Krievijas Federāciju: “Krievijas Federācijas Valdības un Latvijas Republikas Valdības VIENOŠANĀS par Latvijas Republikas teritorijā dzīvojošo Krievijas Federācijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību”. 

Ja reiz Kremlim tik ļoti dārga tā Abrenes teritorija, vai tas būtu bijis toreiz par daudz prasīts no krievijas, ļaut mums pašiem lemt par visādiem betona pieminekļiem mūsu teritorijā un par krievijas okupācijas režīma pamesto kreivvalodīgo cilvēku Latvijā sociālo statusu un labklājību. 

P.S. Ierosinu Valsts Valodas centram grozīt latviešu valodas pareizrakstības noteikumus, proti, turpmāk vārdus krievija un krievijas federācija rakstīt ar mazajiem burtiem, bet vārdu Vatastāna – ar lielo! 

Kalvīša smaids līdz ausīm rokojoties ar KF Ārlietu ministru S.Lavrovu

Avots: 

https://www.db.lv/zinas/latvijas-gaze-krievijas-prasiba-maksat-rublos-ir-iespejama-507112

https://lvportals.lv/norises/270802-ka-latvija-ieguva-un-pazaudeja-abreni-2015

https://pietiek.com/raksti/kapec__manabalsslv__tik_loti_netikama_ir_peticija_par_to_ligumu_atcelsanu,_kuri_padara__neaizskaramu__okupacijas_stabu/

2 comments

 1. Ir pienākušas Lieldienas. Daba mostas, bet cilvēku sirdis piepilda cerība. Pavasara un rītausmas Dieviete Ostara ir atnesusi mums pavasari un gaismu. Zāle sazaļo, asni mostas no ziemas miega, kokiem plaukst pumpuri. Taureņi lido. Saule spīd. Pavasara noskaņojums mums sniedz dvēseles gaismu. Lieldienu zaķi (Lieldienu truši) ir paslēpuši krāsainas, raibas olas. Dzīvība svin savu uzvaru. Dievietes Ostaras svētība virmo starp mums. Šajā svētīgajā svētku laikā pateiksimies Dievietei Ostarai par visu to labo, ko Dieviete Ostara mums ir sniegusi. Būsim pateicīgi Dievietei Ostarai par viņas rūpēm un gādību. Dieviete Ostara ir labestīga un jauka. Viņa mīl katru cilvēku neatkarīgi no tā ticības, izcelsmes, rīcības, dzīves uzskatiem vai citām pazīmēm. Viņa ir pretimnākoša pret jebkuru ticīgo, kas viņu lūdz un godā. Dieviete Ostara spēj padzīt tumsu un skumjas, viņa spēj dot auglību un dzīvību. Atliek tikai viņu lūgt, un viņa palīdzēs. Lai arī kā mums dzīvē klātos, nezaudēsim dvēseles gaismu. Nezaudēsim cerību un ticību. Mēs neesam vieni. Dieviete Ostara ir ar mums. Un viņas spēks piepilda katru sirdi ar gaismu.
  Ar Dievietes Ostaras svētību, pagāns Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022.

 2. Kas ir Lieldienas? Kāpēc Lieldienas angļu valodā sauc par «Easter», nevis par «Passover»? Kāpēc Lieldienas vācu valodā sauc par «Ostern»? Šodien es atbildēšu uz šiem jautājumiem. Kopš aizvēsturiskiem laikiem Eiropas ziemeļrietumos (Britu salu arhipelāgā) un Centrāleiropā (tagadējā Vācijas, Austrijas, Šveices, Beļģijas, Luksemburgas, Lihtenšteinas teritorijā) pielūdza un godāja pavasara un rītausmas Dievieti Ostaru. Anglosakšiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Eostre, bet ģermāņiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Oestre. Šī labsirdīgā, sirsnīgā un mīļa Dieviete dāvā pasaulei pavasari un gaismu. Viņa atmodina dabu no ziemas miega un atnes auglību. Dievieti Ostaru pavada Lieldienu zaķi (Lieldienu truši), tie ir viņas uzticamie pavadoņi. Leģenda vēsta, ka Lieldienu zaķi (Lieldienu truši) dēj krāsainas, raibas olas. Kas tās atrod, to sagaida laime. Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki. Lieldienas ir Dievietes Ostaras laiks. Šo svētku svinēšana notika vel tad, kad rabīns Jēzus Kristus nebija vel dzimis. Pat iestājoties kristietības laikmetam, senās tradīcijas nekur nepazuda. Nedz krusta kari, nedz inkvizīcijas tiesas nespēja iznīcināt cilvēku mīlestību pret Dievieti Ostaru. Kristiešu piedāvātais termins «Passover» Lieldienu apzīmēšanai tā arī nespēja iedzīvoties ļaužu prātos. Lieldienas tik un tā nes Dievietes Ostaras vārdu. Lieldienu būtība ir tuvināt cilvēku tuvāk dabai un atziņai, ka cilvēks ir dabas daļa. Svinēsim Lieldienas atbildīgi. Rūpēsimies par apkārt esošo dzīvo dabu. Un tad Dievietes Ostaras svētība pavadīs mūs visur, kur vien mēs ejam. Priecīgas Lieldienas!
  Ar Dievietes Ostaras svētību, pagāns Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022.

Atstāj komentāru: