Putina oligarhi un viņu īpašumi Latvijā: Mihails Frīdmans

Avena biznesa partneri Alfa Group un LetterOne Mihailu Frīdmanu (Mikhail Fridman) ES sankcionēja kā Krievijas augstas raudzes finansistu, kurš nodrošina Putina loka darbību. Viņam caur firmām Kiprā un Latvijā pieder pārbūvētā sanatorijas ēka Jūrmalā, Ērgļu ielā 2, kas pārtapusi 17 apartamentu viesu mājā pie pašas jūras. Ēku vēl pērnvasar nekustamā īpašuma tirgū reklamēja kā Baltijā dārgāko jauno īpašumu, kurā cena par kvadrātmetru ir no 15 000 eiro. Divlīmeņu rezidenci gandrīz 600 kvadrātmetru platībā tur nopircis arī Frīdmans pats (cena 5.6 miljoni eiro) – pats saka, ka tā domāta viņa vecākiem. Šobrīd īpašums ir apķīlāts un ar to neko nevar darīt, rāda Zemesgrāmatas dati.

Sankcionētajos īpašumos to saimnieki var dzīvot, bet nevar tos izīrēt. Tiesa, tā kā iesaldēti banku konti un nedarbojas kartes, var rasties grūtības samaksāt sadzīves izdevumus, ja banku regulators tam nedod atļauju vai uzliek pārāk mazu limitu, Re:Baltica skaidroja sankciju speciālisti.

“Sea Breeze” rezidence Jūrmalā.

Gan Frīdmans, kas bija viens no retajiem Krievijas lieluzņēmējiem, kurš publiski iebildis pret karu, gan Avens paziņojuši, ka ES sankcijas apstrīdēs, jo tās uzskata par nepamatotām. Abi noliedz, ka viņiem būtu jebkādas “finansiālas vai politiskas attiecības ar prezidentu Putinu vai Kremli.”

Avots: Kuriem Putina loka cilvēkiem ir bāze Latvijā?

Atstāj komentāru: