Putina oligarhi un viņu īpašumi Latvijā: Rotenbergu ģimene

Krievijas miljardieris un Putina džudo partneris Arkādijs Rotenbergs bija viens no pirmajiem, kurš pēc Latvijas “zelta vīzu” programmas ieviešanas 2010.gadā to ieguva pēc ieguldījuma bankas subordinētajā kapitālā.

Kad abi brāļi Rotenbergi pēc Krimas aneksijas nokļuva ASV sankciju sarakstā, jo ar Putina svētību saņēmuši miljardiem vērtus līgumus gan ar “Gazprom”, gan saistībā ar Soču Olimpisko spēļu rīkošanu, viņi savu “SMP banku” – vienu no mazākajām kredītiestādēm Latvijā – pārdeva. Tagad tā saucas “Industra bank”. Starp pircējiem bija pieteikušies arī Šķēle ar Šleseru, bet darījums nesanāca, tolaik ziņoja TV3 raidījums Nekā personīga.

Taču vienam no Rotenbergiem Latvijā palika cits īpašums – villa “Safīri” Garkalnē. Pēc Zemesgrāmatas datiem tā arvien pieder SIA “IMNI”, kurā patiesā labuma guvējs ir Borisa Rotenberga dēls Romāns. Taču tā kā viņš ir ASV, nevis ES sankciju sarakstā, Latvijas iestādes šo īpašumu neaiztiek. Tiesa, par villu vairākkārt nav maksāti nekustamā īpašuma nodokļi. Parāds ir arī šobrīd un pašvaldība plānojot pret īpašnieku vērst piedziņu, Re:Baltica apstiprināja Garkalnes pagasta pārvaldē.

“Safīri” Garkalnē.


Avots: Kuriem Putina loka cilvēkiem ir bāze Latvijā?

One comment

  1. Путин хуйло! Воистину хуйло!
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Atstāj komentāru: