Putina oligarhi un viņu īpašumi Latvijā: Abramoviča lidmašīna

Pirmo reizi Latvijas iestādēm nācies iesaldēt arī lidaparātu. 27.februāra vakarā, pāris dienu pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, lidostā “Rīga” nolaidās Krievijas miljardiera Romāna Abramoviča privātā lidmašīna “Bombardier Global 6000”. Tā ieradās no Vnukovas lidostas un tajā nebija pasažieru, Re:Baltica informēja lidostā. Lidmašīna paspēja nolaisties pirms ES sankciju stāšanās spēkā, kas aizliedza ar Krieviju saistītām lidmašīnām izmantot šo valstu gaisa telpu, skaidroja Civilās aviācijas administrācijā (CAA).

Dienā, kad ES iekļāva Abramoviču sankciju sarakstā, lidmašīnas īpašnieki pieprasīja lidojuma atļauju uz Stambulu. CAA to nedeva, pieprasot informāciju par lidmašīnas patieso labuma guvēju (tā ir reģistrēta Luksemburgas firmā “Global Jet Luxembourg”). Vēl svētdienas vakarā Abramoviča lidmašīna stāvēja Rīgas lidostā blakus Avena lietotajam helikopteram.

Uzziņa:

Lielākā daļa Putina loka cilvēku īpašumus Latvijā ieguvuši, izmantojot “zelta vīzu” jeb TUA programmu. Desmit gados TUA Latvijā ir ieguvuši 19 000 cilvēku, samaksājot 1,55 miljardus eiro. Lielākā daļa – nopērkot īpašumus. 86% pircēju bija no Krievijas un citām NVS valstīm. Starp viņiem ir visdažādākie cilvēki – sākot no neatkarīgiem žurnālistiem un beidzot ar valsts uzņēmumu darbiniekiem. Pirmo reizi par viņiem apjomīgā pētījumā Re:Baltica vēstīja 2015.gadā, taču tobrīd vēl daļa Putinam tiešām pietuvināto šeit vēl nebija. Vairāk lasiet šeit.

Avots: Kuriem Putina loka cilvēkiem ir bāze Latvijā?

One comment

  1. Krievu laikos krievi latviešus apsaukāja par fašistiem. Pēterburgā un Maskavā rijamā bija vairāk nekā Latvijā. Japānas vistas – ”Jececava” un ”Ķeķekava”, bet pie mums zilas vistas sprāgonīša dažreiz pat veikalos nebija pieejami. Kompartieši toreiz labi dzīvoja. Somu pirtīs ar maukām pisās.
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Atstāj komentāru: