Vācija apgādā Krievijas ”super moderno” RATNIK sistēmu

Krievijas propaganda un militārpersonas jau labu laiku slavē ”viņu pašu” izveidoto karavīra kaujas aprīkojumu un militārās asistences sistēmu ”Ratnik”, jeb ”Warrior” / ”Karotājs”. Bet vai to tiešām veidojuši viņi paši? Īsā atbilde ir – nē. Garāku atbildi lasiet zemāk.

Pēc krievu definīcijas, Ratnik ir: “”Karotājs”- Krievu karavīra kaujas aprīkojums, saukts arī par “nākotnes karavīra komplektu”. “Ratnik” ir daļa no vispārēja projekta, lai uzlabotu viena karavīra kvalitāti kaujas laukā, izmantojot jaunākos zinātnes sasniegumus navigācijas jomā, nakts redzamības sistēmas, karavīra psihofizioloģiskā stāvokļa izsekošanu, izmantošanu. Sistēma ir modernu aizsardzības līdzekļu, sakaru, novērošanas un mērķēšanas līdzekļu, ieroču un munīcijas komplekss. Pētniecības un attīstības darbus veica desmitiem Krievijas aizsardzības uzņēmumu.

Konkrētāk par planšeti: Komandiera personālais planšetdators, kas paredzēts, lai atrisinātu komandas personāla taktiskās saites kontroles un orientācijas problēmas taktiskajā līmenī.

Nesen ukraiņi tikuši pie šī ”Ratnik” komplekta (skatīt video zemāk) un izķidāja to diezgan skrupulozi. Planšete tika atvērta un pārbaudīta, kas tad tam lācītim ir vēderā. Izrādās, ka planšete ir nopirkta no vācu uzņēmuma ”Leica”. Krievi tai ir noplēsuši logo un emblēmas un pasniedz to kā pašu izveidotu sistēmu.

Ukrainis parāda, kur būtu jābūt vācu uzņēmuma ”Leica” logo, ko noplēsuši krievi.

Ir zināms pat konkrētais modelis, ko krievi izmanto ”kā savu”- Leica CS25

Vācu ražotā Leica CS25

Redzot šo visu, tas it kā pat līdz galam neizbrīna. Krievi jau sen ir izcēlušies ar sistēmu zagšanu un kopēšanu, ne tikai militārajā jomā. Vairāk gan izbrīna tas, ka Vācija pieļauj ko tādu. Tagad top skaidrs, kāpēc Eiropas lielākā ekonomika (Vācija) ar Šolcu priekšgalā tā raustās un stostās, kad ir runa par Ukrainas apbruņošanu, jo izrādās, ka Vācija burtiski palīdz Krievijai.

Tas liek aizdomāties – jā mērkaķim iedod granātu un tas to uzspridzina. Kurš tad īsti ir vainīgs? Tas, kurš iedeva granātu, vai mērkaķis? Šajā kontekstā granātas devējs būtu Vācija un mērkaķis – Krievija.

2 comments

  1. Ja skatās vēsturi senāku par 100 gadiem, tad krievija sanāk kā no vācijas aizmukusi kolonija – daudzas krievijā ieprecētās ķeizarienes tak bija vācietes ar nomainītiem vārdiem.

Atstāj komentāru: