Dienas vatņiks no Francijas uz pilnu slodzi – Adrien Bocquet 

Kāds tur brīnums, Kremļa propagandas speciālisti melnām mutēm dara visu iespējamo, lai “attaisnotu” krievu karavīru pastrādātos kara noziegumus Bučā. Nesen, 10. maijā, prokremliskie mediji, un ne tikai, sāka izplatīt kādas izbijušas militārpersonas, franču “brīvprātīgā” Adriana Boke interviju. Vatņiks Boke it kā bija “ciemojies” Kijivas apgabalā, kļūstot par “Ukrainas bruņoto spēku karavīru kaut kādu pastrādāto noziegumu” aculiecinieku. Boke stāsta, ka “it sevišķi Azov pulka karavīri ir bijuši tie, kas esot darījuši pāri sagūstītajiem krievu vaņkām.”  

Boke paustie komentāri un sniegtie “pierādījumi” neiztur kritiku, tie nevar tik ņemti par pamatu nekādastiesvedībasuzsākšanai. Izpētot Francijas vatņika Boke Instagram, Facebook un Twitter kontus, ticis secināts, kas šis nemaz nav atradies Kijivas apgabalā, kas ir visai dīvaini.

Boke uzsver, ka viņš atradās Bučā aprīļa otrajā pusē, bet tajā laikā Vatastānas okupanti jau bija pametuši šo teritoriju. Saskaņā ar pārbaudītu informāciju, aprīlī franču “brīvprātīgais” melis bija ieradis piecas reizes Ukrainā ar savu personīgo automašīnu no Polijas, bet nekad tālāk par Ļvivu viņš nebija devies, turklāt vienmēr jau tajā pašā dienā viņš devās atpakaļ, prom no Ukrainas.  Ne reizi viņš bija atradies Ukrainā ilgāk par diennakti. 

Vatņika Bokes liecības par “Azov pulka masveidā pastrādātajiem noziegumiem pret sagūstītajiem provoslavnajiem krievnaciestiem Kijivas apgabalā,” nav iespējams apstiprināt. Turklāt dīvainais francūzis nevarēja parādīt kaut vai vienu vienīgu fotogrāfiju, kurā būtu vismaz kaut kas redzams no tā, par ko viņš tik ļoti bija satraucies. 

Kremļa noderīgā idiota Boke uzturēšanās Kijivas apgabalā ir ļoti mazticama, jo tam nav nekādu pierādījumu. Vēl jo vairāk, Boke ir aktīvs sociālo mediju lietotājs, bet nav izmantojis iespēju nopublicēt “skaļos” pierādījumus par Azov pulka pastrādātajām “zvērībām”. 

Mazliet veltot laika norādītās informācijas hronoloģijas izpētei, redzams, ka 2022.gada 10.maijā franču mediji SUDRADIO un VIVREFM palaida ēterā  Bokes interviju, proti, melus (https://www.sudradio.fr/emission/bercoff-dans-tous-ses-etats-706), (https://www.vivrefm.com/posts/2022/05/une-heure-pleine-de-force-et-de-courage-avec adrien-bocquet). Pēc tam viss notika, kā pēc Kremļa propagandas un dezinformācijas izplatīšanas rokasgrāmatas. 

2022.gada 11.maijā attiecīgā informācija tika izplatīta jau Kremļa medijos un virknē Telegram kanālos: 

Šoreiz Vatastānas mediji un Telegram kanāli nostrādāja kā ziņu agregators, zibenīgi izplatot Boke melus, cenšoties panākt “sensācijas” efektu, bet laikam jau nesanāca.
Pagaidām nav iespējams pierādīt tiešu Bokes saikni ar Kremli, bet nav šaubu par to, ka Kremlis bija izvērsis “rūpīgi” sagatavotu dezinformācijas kampaņu. 

Attiecīgā intervija tika plaši pārpublicēta Vatastānas informācijas telpā salīdzinoši īsā laika posmā. Tā mākslīgi ar botu un viltus profilu palīdzība tika strauji izplatīta sociālajos medijos, tā tika iebāzta visur, kur vien iespējams, pat maznozīmīgās sociālo mediju grupās ar ļoti mazu sekotāju skaitu. 

Visa informācijas kampaņa izrietēja no SUDRADIO Youtube kanālā publicētās Boke intervijas (https://www.youtube.com/watch?v=ZoKnhXnp-Zk). 

Melīgā francūža sociālo mediju kontos nav ne vienas fotogrāfijas, kas apstiprinātu to, ka šis ērglis ir bijis Kijivas apgabalā. Vēl jo vairāk, tas, kas tajos ir nopublicēts vispār nav savietojams ar Bokes “brīvprātīgā aktivitātēm” Ukrainā.
Ja jau Boke tik tiešām aprīļa otrajā pusē bija kļuvis par tik ļoti “skandalozu” notikumu aculiecinieku, kā viņš pats norāda, tad, ko viņš sāka runāt tikai šodien. 

Acīmredzot, šoreiz Kremļa mērķis ir mazināt pēdējo dažu mēnešu laikā izveidojušos supernegatīvo noskaņojumu un attieksmi pret Vatastānu, bet izlietas asinis vairs nesasmelsi. Jāatzīst, ka Kremļa “specdienesti” šoreiz bija nostrādājuši ļoti primitīvi, izmantojot/atklājot savu ietekmes aģentu no Francijas. 

Spriežot pēc dezinformācijas kampaņā iesaistītajiem medijiem, šo banāli paveikto operāciju varētu būt plānojuši un izvērsuši Vatastānas Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenā izlūkošanas pārvalde (GRU), ar mērķi diskreditēt Ukrainas Bruņotos spēkus. 

Ir svarīgi saprast, ka Boke nav vienīgais. Gaidāms, ka līdzīgi Kremļa ārvalstu ietekmes aģenti un noderīgie idioti, Kremļa propagandas mašīnas dzīti, nāks klajā ar vien interesantākiem un fantastiskākiem stāstiem, lai diskreditētu ne tikai Ukrainas aizstāvjus, bet arī Rietumu partnerus. Arī mums Latvijā tādu daiļ@irsēju netrūkst, piemēram, ir tāds Pankratovs, Ehinārs Graudiņš, Imants Burvis, Elksniņš, Jānis Ādamsons, Lindermans, Arnolds Babris, Didzis Šmits, Mairis Briedis un dauzi jo daudzi citi, kuri to jau ir darījuši iepriekš. 

Avots: 

One comment

Atstāj komentāru: