Dienas vatņiks – Jānis Dūklavs

Izjūkot ilggadējam Latvijas politikas smagsvaram – Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), tās Saeimas frakciju atstāja trīs deputāti. Izmaiņas skāra arī Nacionālās drošības komisiju (NDK), kur Māra Kučinska vietā tagad ievēlēts Jānis Dūklavs. Saeimas kuluāros runā, ka viņš pat gribētu pretendēt uz NDK vadītāja vietu, taču var gadīties, ka Dūklavam pat nebūs iespējas piedalīties komisijas sēdēs.

Jāatgādina gan, ar ko smērējās un gan jau vēl aiz vien smērējas Dūklavs un kāpēc šo cilvēku no drošības jautājumiem valstī vajadzēt aizstumt prom vis tālāk.

Kompanjons no Krievijas kara industrijas

2018. gada maijā atklājās, ka Dūklava kompanjons Piebalgas alū ir Krievijas uzņēmējs Igors Šeheļevs, kuram piederēja gandrīz puse no uzņēmuma. Krievijā Šeheļevam piederēja uzņēmums Finsudprom, kura struktūrā ir atrodama Jaroslavļas kuģubūves rūpnīca.

Tajā ražo gan ātrgaitas kuterus, gan patruļkuģus, gan speciālos desanta kuģus Krievijas armijai. Tiesa gan, investīcijas alus biznesā Latvijā Šeheļevs veicis jau 2007. gadā, un Dūklavs apgalvoja, ka par sava partnera uzņēmumiem citur pasaulē neesot interesējies. Arī Latvijas drošības iestādes par kontaktiem ar Šeheļevu viņam neesot neko jautājušas. Formāli Šeheļevs ir Lietuvas pilsonis.

Šeheļevam arī tolaik piederēja Ventspils zvejas un jahtu ostā esošais uzņēmums Baltic Marine Fishing Company. 2019. gadā  Jaroslavļas kuģu būvētava iekļauta Amerikas Savienoto Valstu sankciju sarakstā. Piebalgas alus pērn pārdots Cēsu alum, kur 99% pieder Somijas koncernam Olvi, Dūklavs par darījumu saņēmis 170 000 eiro.

Avots: jauns.lv

Atstāj komentāru: