Bučas iedzīvotāja komentārs par “labajiem krieviem”

Ņemot vērā dažu pēdējo dienu notikumus saistībā ar tūristu vīzu (ne)izsniegšanu Krievijas pilsoņiem un “labo” krievu opozīcijas mediju, piemēram, telekanāla “Doždj”, kurš ir radis patvērumu Latvijā, izvērsto informācijas kampaņu par to, ka visus krievus nevar mērīt ar vienu mērauklu, jo pie visa, proti, pie kara Ukrainā ir vainīgs tikai un vienīgi Putins, ne tauta, vēlos padalīties ar Bučas iedzīvotāja Jurija Romaņenko komentāru par “labajiem krieviem”. 

Kad mēs dzīvojām Bučā, tad vasarā katru rītu līdz ar dzestro gaisa plūsmu mūs sasniedza gaiļu skaļās rīta dziesmas un suņu rejas, bet vakaros mēs iemigām, klausoties sienāžu čīgāšanā.  Katru dienu mēs devāmies pastaigās pa parku, tās kļuva par mūsu ikdienas dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Vismaz stundu, vai pat divas man bija ekskluzīva iespēja pabūt vienatnē pašam ar savām domām un dabu. Mēs tur viens otru labi pazinām, bijām ļoti tuvi, kas nebūtu iespējams lielpilsētā, kaut arī dzīvojām Kijevas piepilsētā.

Tieši tas, ka atradāmies viens no otra izstieptas rokas attālumā, tas, ka rīta skrējiena laikā varēji izbaudīt tasīti kafijas kopā ar pilsētas mēru, justies jebkurā kafejnīcā kā mājās, vāļāties kafejnīcas dīvāniņos vai zālītē pie F1, malkot svaigi spiestu augļu sulu zem koku lapotnēm parkā, atstāt savu meitiņu Aelitu pie kaimiņos dzīvojošās tantiņas vai, ne par ko neuztraucoties, palaist savu bērnu uz skolu ar taksi, jo taksometra vadītājs bija bijis pie mums jau desmitiem reižu, padarīja dzīvi Bučā ļoti siltu.   

Un tas viss tika iznīcināts vienā mirklī, “pateicoties” nesaprātīgai tautai, kas ir kā traka uz visādiem stulbiem un primitīviem lozungiem, piemēram, “varam atkārtot”, “jūs (ukraiņi) neeksistējat”, “pie visa ir vainīgi Rietumi”.  Šie mežoņi atpērās pie mums, paši nezinot, kāda velna pēc. Viņi d!rsa mūsu kāpņutelpā un savas p@kaļas noslaucīja ar bērnu mantām, kuras tie atrada mūsu dzīvokļos. Viņi šāva nost nelaimīgos Bučas iedzīvotājus, kuri vēl nekādi nespēja aptvert notiekošo un vienkārši turpināja doties savās ikdienas gaitās pa sev ierastajām ielām, lai sagādātu zāles un pārtiku sev un saviem tuviniekiem. 

Un tagad, braukājot pa Bučas ielām, tu katru reizi aizdomājies, “Lūk, Vokzaļnās un Jablunskas ielu krustojums, šeit uz stūra gulēja velosipēdista līķis tumši zilā virsjakā pie sarautu vadu mudžekļa, bet tur tālāk, pie nākamā krustojuma stāvēja divas sašautas automašīnas. Bet šeit Juļa un Ivanka ar palagu vilka mirstošo Sašu uz slimnīcu. Un, lūk, arī baznīca pie kuras mēs dzīvojām, tā tagad ir kļuvusi par kapsētu.” 

Un tagad, dzirdot “Eiropas pareizo krievu” vaimanas, par to, ka “Putins ir varas uzurpators, bet [Krievijas] tauta nav vainīga”, es gribu pateikt, ka mēs (ukraiņi) ļoti labi saprotam, ka jūs (krievi) visi esat kolektīvi atbildīgi/vainīgi. Kad jūs savācaties kopā, jūs uzvedaties kā destruktīvs dzīvnieku bars, iznīcinot visu savā ceļā. Katrs atsevišķi jūs esat tik ļoti jauki un mīļi cilvēki, bet visi kopā jūs esat neprātīga orda. Ja vien jums atļauj savākties kopā gluži kā dzīvsudrabam, jūs sākat indēt visu sev apkārt esošo. 

Tāpēc ir arī pienācis šis brīdis, kad pasaules civilizācijai ir apnicis krāmēties ar s@diem, ko rada Krievija. Tāpēc no jums visi sāk norobežoties. Bet, protams, jūs kā tarakāni turpināsiet līst iekšā visās spraugās, vaimanājot un draudot, ka “mēs apiesim šeit un izlīdīsim cauri šeit, un vispār pamēģiniet mums kaut ko pierādīt”. Protams, ka šie ierobežojumi ir tikai pagaidu pasākums. 

Mūsdienu Krievija būtībā ir tā glupā blondā krievu meitene ar bizītēm, kas skraidīja pa Vīnes ielām un nerroja ukrainietes ar savām vaimanām par Hersonu, lai pēc tam vakarā ar sapampušu seju sūdzētos visai pasaulei, ka viņu kāds ir nobloķējis booking.com.  

Liedzot krieviem pieeju civilizācijai, pasaule, vēršoties pret glupām asinskārām krievu jaunkundzēm un visiem pārējiem “pareizajiem krieviem”, vēlas nodot svarīgu vēsti Krievijai: “Jūs mums esat jau piegriezušies, tieciet galā  ar saviem uzurpatoriem un problēmām kā gribat. Mums jūsu nav žēl.”  

Kadri no Ukrainas, Bučas:

___________

Raksts ar atsevišķiem labojumiem pārpublicēts no pietiek.com

Raksta avoti:

3 comments

 1. The world stands with Ukraine.
  Ukrainians are deeply thankful for the unprecedented wave of support for Ukraine from around the world. The whole world is demonstrating political solidarity, providing military equipment, and humanitarian aid, and imposing sanctions in an effort to limit Russia’s ability to finance and conduct its brutal war of aggression against the people of Ukraine. Governments, international organizations, businesses, celebrities, and regular citizens from dozens of different countries stand strong with Ukraine in the fight for peace and freedom in Europe. The actions and statements of the global community have shown that there is no place in the civilized world for the barbaric and monstrous aggression that Russia is demonstrating now. 141 countries openly showed their solidarity with Ukraine on 2 March when the UN General Assembly overwhelmingly adopted a resolution demanding that Russia immediately end its military operations in Ukraine.
  All the best, Skolniecins
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara’sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima’sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism

 2. Мир поддерживает Украину.
  Украинцы чрезвычайно благодарны за беспрецедентную волну поддержки своей страны по всему миру. Сознательное общество демонстрирует политическую солидарность, предоставляет военное оборудование, гуманитарную помощь и вводит санкции в попытке ограничить возможности России финансировать и вести жестокую агрессивную войну против народа Украины. Правительства, международные организации, бизнес, знаменитости и обычные граждане из десятков стран мира решительно поддерживают Украину в борьбе за мир и свободу в Европе. Действия и заявления мирового сообщества показали, что в цивилизованном мире нет места варварской и чудовищной агрессии, которую сейчас демонстрирует Россия. 141 страна открыто продемонстрировала свою солидарность с Украиной 2. марта, когда Генеральная Ассамблея ООН подавляющим большинством голосов приняла резолюцию, требующую от России немедленно прекратить военные действия в Украине.
  С уважением, Сколниециньш
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  # Украина #Ukraine #24.02.2022. # война в Украине # Российско – Украинская Война #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #ЛатвийскиеБоги #LatvianGods #Перконс #БогПерконс #Перконс– ОтецНебес #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Мара #БогиняМара #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Лайма #БогиняЛайма #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara’sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima’sBroom #диевтуры #диевтуриба #язычники #pagans #paganism #многобожники #heathens #heathenry #политеисты #polytheists #polytheism

 3. Pasaule atbalsta Ukrainu.
  Ukraiņi ir bezgala pateicīgi visai pasaulei par sniegto beznosacījuma atbalstu savai valstij. Civilizētā pasaule pauž politisku solidaritāti, sniedz militāro bruņojumu un humāno palīdzību, kā arī ievieš bargas sankcijas, ar mērķi liegt Krievijai iespējas īstenot asiņaino karu pret Ukrainas tautu. Valstu valdības, starptautiskas organizācijas, biznesa segments, slavenības un citi cilvēki no vairākiem valstu desmitiem drosmīgi atbalsta Ukrainu cīņā par mieru Eiropā. Civilizētās pasaules nostāja un rīcība rāda, ka civilizētajā pasaulē nav vietas barbarismam, varmācībai un agresijai, kuru tagad atklāti demonstrē Krievija. 141. pasaules valsts pauda savu solidaritāti ar Ukrainu, kad 2022. gada 2. martā ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma rezolūciju, kas pieprasa Krievijai nekavējoties izbeigt militāro agresiju Ukrainā.
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara’sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima’sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism

Atstāj komentāru: