Komunisma rēgi 14.Saeimā: Gunāra Kūtra gadījums

Tauta ir runājusi, un 14.Saeima ir ievēlēta, neko darīt, būs vien jāpacieš rūgtā pēcgarša nākamos četrus gadus, ja vien nesanāks piedalīties ārkārtas vēlēšanās, jo izskatās, ka situācija ir daudz ķepīgāka nekā īsu brīdi pēc 13.Saeimas ievēlēšanas. Ceru, ka kļūdos, bet ievēlēto personu vārdi/tituli un pagātnes grēki dara mani bažīgu.

Lūk, tikai daži no neskaitāmiem faktiem un šoreiz par 14.Saeimas deputātu no ZZS Gunāru Kūtri, jā, par to pašu izbijušo Satversmes tiesas tiesnesi, kas reiz atradās starp PSKP un bēdīgi slavenās Ingunas Sudrabas partijas “No Sirds Latvijai” biedriem. 

Labāk izlasiet paši šo rakstu par mūžam sarkano zemnieku-komjaunieti “Pelnītā Atzinība” no Oktobra Karogs (Alūksne), Nr.92 (04.08.1977):

“Stundās es uzmanīgi klausos, mājās tikai atkārtoju. Brīvajā laikā visvairāk lasu grāmatas, jo te gūstu papildu zināšanas, un tāpēc ir vieglāk apgūt stundās uz doto. Domāju, ka mācīšos par matemātikas skolotāju.  

Šos vārdus intervijā mūsu laikraksta korespondentei pirms pieciem gadiem teica Liepnas vidusskolas pionieris Gunārs Kūtris. Un tieši tāpat šobrīd runā skolas komjaunatnes pirmorganizācijas sekretārs, 11. klases audzēknis Gunārs Kūtris, kurš tikko atgriezies no brauciena uz Maskavu.  

Te Kremļa Ordeņu zālē fotografēja labākos no labākajiem mūsu zemes skolu jauniešiem, kas jau šobrīd sacensībā ir izcīnījuši tiesības parakstīt komjaunatnes organizācijas ziņojumu PSKP Centrālajai Komitejai, sagaidot Lielā Oktobra 60. gadskārtu.  

Gunārs Kūtris bija vienīgais Alūksnes rajona pārstāvis Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas skolu jauniešu delegācija. Palūdzām mūsu rajona sūtni dalīties savos iespaidos. 

Pārdzīvojums ir nepasakāms. Saprotu, ka šāda atzinība nav tikai manis viena nopelnīta. Pirmorganizācijas sekretārs viens pats neko nepadarīs, ja nebūs atsaucīgi paši komjaunieši. Pirmajā dienā dalījāmies sava darba pieredzē. Dzirdēju, kā strādā mani vienaudži kaimiņu republikās. Ar lielu interesi viņi uzklausīja mani par to darbu, ko darām savā šefības saimniecībā, kā te strādā darba un atpūtas nometnes dalībnieki, cik plašas saites ir mūsu internacionālās draudzības klubam.

Pats fotografēšanas mirklis bija ļoti svinīgs, saviļņojošs. Tāpat neaprakstāms ir pārdzīvojums, ko guvu apmeklējot Ļeņina Mauzoleju un Ļeņina muzeju Kremlī un māju muzeju Gorkos. Ar mūsu Dzimtenes labāko ļaužu sasniegumiem darbā mūs iepazīstināja Tautas saimniecības sasniegumu izstāde.”

Avots: Oktobra Karogs (Alūksne), Nr.92 (04.08.1977) 

http://periodika.lv/periodika2-viewer/?lang=fr#panel:pa|issue:419841|article:DIVL35|query:Gunārs%20Kūtris%20

Pārpublicēts no pietiek.com

2 comments

  1. Prātam neaptverami kā tik daudz cilvēku atdeva balsis par šiem čekas laika rēgiem. Galīgi ar galvu nedomā, tādēļ arī valsts ir tur kur ir.

  2. Nu tas ka skolas laikā no priekiem, ka tika uz maskavu, nav nekas neparasts. Tajā laikā 99% jauniešu būtu bijuši priecīgi. Bez šī “kompromāta” ir kaut kas par ko dot dienas vatņika titulu?

Atstāj komentāru: