Site icon Vatastānas hronika

Iepazīsti tuvāk: Kremļa lakstīgala un Putina propagandiste Margarita Simonjana

Šodien mazliet tuvāk iepazīsimies ar Kremļa un Putina propagandisti Margaritu Simonjanu, kura groza prātus krievu pensionāriem jau daudzus gadus, melo un draud gan Ukrainai, gan NATO.

Margarita ir viena no Krievijas propagandas mašīnas skaļākajām mutēm un tieši viņa kontrolē lielu daļu no šī melu tīkla.

Simonjana savu žurnālistes karjeru sāka atspoguļojot otro Čečenijas karu. Vēlāk viņa bija viena no pirmajām žurnālistēm, kas ziņoja par Beslanas skolas ķīlnieku situāciju 2004. gadā. Pēc tam viņa pārcēlās uz Maskavu, lai pievienotos Kremļa propagandas sistēmai. Viņai bija tikai 25 gadi, kad viņa tika iecelta par Russia Today (RT) galveno redaktori. Žurnālistikas profesors Andrejs Rihters tajā laikā norādīja, ka viņa darbu ieguvusi savu sakaru dēļ. Sākumā viņa žurnālistam teica, ka Kremlis nediktēs nekādu saturu un RT atspoguļojumā nebūs nekādas cenzūras. Ak vai, cik šis novecoja slikti, vai ne?

2020. gadā Simonjans aizstāvēja atklāti rasistisku TV segmentu, kurā viņas vīrs un aktrise, kura bija nogrimējusies melnā sejā un pozēja kā Baraks Obama, izsmejot nu jau bijušo ASV prezidentu. Margarita paziņoja, ka neko nepareizu nesaskata, jo viņas vīrs ir armēņu izcelsmes.

Runājot par Ukrainu, Margarita atkārto Kremļa pamatretoriku: Ukraina vairākus gadus bombardēja Donbasu, Ukraina ir pilna ar nacistiem un, ka Krievija karo ar NATO. Viņa turpina kvēli ticēt un teikt, ka pārtikas krīze liks Rietumiem atcelt visas sankcijas pret Krieviju.

Viņa arī ir teikusi dažas tiešām imperiālistiski pretīgas lietas par konfliktu. Piemēram, 2022. gada 24. februārī viņa tviterī ierakstīja, ka “Šis ir standarta parādes mēģinājums, vienkārši šogad mēs nolēmām rīkot parādi Kijivā”.

Margarita nekautrējas teikt arī to, ka “ievērojama Ukrainas tautas daļa ir izrādījusies nacisma neprāta pārņemta”. Raidījumā “Vakars ar Vladimiru Solovjovu” Margarita teikusi, ka viņu apmierina kodolkara scenārijs, ja karš turpināsies, jo “mēs visi kādreiz mirsim.”

Simonjana ik pa laikam mudina Krieviju veikt kara noziegumus, piemēram, iznīcināt Ukrainas atomelektrostacijas. 2022. gada aprīlī viņa ierosināja no Krievijas konstitūcijas svītrot pantu par cenzūras aizliegumu, norādot, ka “vārda brīvība novedīs pie Krievijas sabrukuma”.

2018. gadā Margarita uzrakstīja scenāriju valsts sponsorētai filmai “Krimas tilts. Radīts ar mīlestību!”. Lieki teikt, ka filma bija pilnīga izgāšanās un visu kritiķu nīsta propaganda, bet balstoties uz Navaļnija pētījumu – Margarita, viņas vīrs un viņas radinieki par fimu nopelnīja ~700 000 USD.

Iespējams, stulbākie RT vadītājas Margaritas Simonjanas meli – Krievija Kijevu būtībā iekarojusi kara pirmajā nedēļā un pēc tam to vienkārši atdevusi, tā teikt – laba žesta veltījums. Simonjana paskaidro, kāpēc viņa netic, ka Krievija dotu triecienu Kijivai ar kodolieročiem — nevis tāpēc, ka ietu bojā daudzi cilvēki, bet gan svētvietu dēļ.

Pret Simonjanu Ukraina ir noteikusi sankcijas 2016. gadā, bet ES — 2022. gadā.

Un šī ir tikai maza daļa no šīs propagandistes. Pāris nedēļas atpakaļ kādā no sarunu šoviem Simonjana jau bija mazliet manāmi uztraukta par nākotnes Hāgas tiesu. Cerams, ka reiz tā piemeklēs viņu un visus pārējos Krievijas agresijas atbalstītājus.

Rediģēts un tulkots no @P_Kallioniemi

Exit mobile version