2022. gada Latvijas veiksminieki un neveiksminieki

Kā jau tas gada beigās ir ierasts, tad tiekam mudināti atskatīties uz šo gadu. Arī es izlēmu izveidot savu gada topu ar dažādām nominācijām. Gads ir bijis notikumiem bagāts, un jāsaka uzreiz, ka mūsu sabiedriskie personāži bija parūpējušies par spilgtām epizodēm, par kurām mēs vēl ilgi atcerēsimies un vērtēsim atkal un atkal.

Kā jau tas šādiem gada apskatiem piedien, tie savā ziņā ir bezgalīgi, tur ir vieta gan nopietnām atklāsmēm par piedzīvotajiem notikumiem, gan smieklu pilnām anekdotēm par mūsu 2022. gada “varoņiem”. Ar šo es gribu izvirzīt vairākas nominācijas un pasludināt paša izvēlētos laureātus, – jūs varat man piekrist vai oponēt, bet neatkarīgi no tā, jūs droši varat izvirzīt arī savas nominācijas un laureātus komentāru sadaļā.

GADA UZVARĒTĀJS – KRIŠJĀNIS KARIŅŠ.

Šajā nominācijā bija ļoti viegli noteikt uzvarētāju – patīk mums tas vai ne, bet Kariņš nostrādāja no zvana līdz zvanam (četrus gadus) par premjeru, kas līdz šim nevienam nebija izdevies. Un Kariņš ņēma un uzvarēja pēdējās Saeimas vēlēšanās ar kārtīgu izrāvienu no saviem konkurentiem, apstākļos, kad visi, kam nav slinkums, viņu kritizē un lamā. Šādos apstākļos šāds iznākums ir vērtējams tikai kā uzvara (protams, skatoties no Kariņa skatu punkta). Arī es ik reizi, kad uz sviestmaizes biezā kārtā smērēju sarkanos ikrus, jo teļa cepetis jau ir sen kā apnicis, ironiski nolamāju valdību par to, cik slikti dzīvojam.

GADA ZAUDĒTĀJI – ALDIS GOBZEMS un arī COVID-19

Šoreiz par gada zaudētāja godu cīnījās ļoti daudz spēcīgu kandidātu, bet svaru kausi nosvērās par labu Gobzemam, tam pašam lielākajam dirs3j@m Latvijā. Persona, kas nedaudz vairāk nekā četrus gadus uzvedās kā pilnīgs idiots, turpināja sevi diskreditēt vēl līdz neredzētiem apmēriem, un tas tika darīts, lai tiktu atkal Saeimā un īpašas veiksmes gadījumā pat kļūtu par premjeru. Rezultātā pilnīgs, bet likumsakarīgs fiasko – bezcerīgs zaudējums Saeimas vēlēšanās. Pašpasludinātais „Če Gevara” un „Rododendru pavēlnieks” kārtējo reizi visus pasūtīja trīs mājas tālāk un devās „trimdā” uz Spāniju. Nu redzēsim… neatstāj sajūta, ka šīs ekscentriskais personāžs vēl mēģinās atgriezties, lai atkal „glābtu” Latviju. Jā, un, protams, otrs lielākais zaudētājs ir COVID-19!

GADA ATGRIEŠANĀS – AUGUSTS BRIGMANIS un ZZS bez viena Z

Arī šajā nominācijā bija vairāki potenciāli uzvarētāji, jo saistībā ar Saeimas vēlēšanām sarosījās vesels bars veco komunistu, kolaborantu, čekistu un lielzagļu, piemēram, Uldis Pīlēns, Gunārs Kūtris, Vilis Krištopans, Ainārs Šlesers un vēl daudzi citi. Tomēr vecais mūžam jaunais komunists, bijušais Saldus rajona pirmais sekretārs Augusts Brigmanis ir kā NEMIRSTĪGAIS KAŠČEJS (slāvu mitoloģijā — ļauns burvis, kas tur gūstā un moka cilvēkus). Piekritīsiet, ka Augusts ir sen jau kā kļuvis par simbolisku veco komunistu/čekistu paaudzes pārstāvi Latvijas Saeimā – tur gūstā un moka latviešu tautu, kura nekādi nespēj viņu neievēlēt atkal un atkal.

GADA VILŠANĀS – LATVIJAS LIBERĀLIE ŽURNĀLISTI

Ņemot vērā tā saucamā Kremļa “opozīcijas” TV kanāla “TV Rain” nekaunīgo uzvedību Latvijā, tad lielas daļas tā saucamo Latvijas liberālo žurnālistu uzvedība uzmetoties par advokātiem krievu imperiālistiem, kuri ir sašutuši par padomju okupekļu nojaukšanu Latvijā, bet vienlaikus turpina atbalstīt “savus zēnus” Ukrainas frontē, izraisīja lielu vilšanos. Daudzi Latvijas žurnālisti parādīja, ka viņu medijpratība un kritiskā domāšana ir zemāka par skolas avīzes žurnālista līmeni.

GADA PASĀKUMS – LATVIJAS TAUTAS ATBALSTA AKCIJAS UKRAINAI

Šajā gadījumā nevēlos izcelt kādu vienu atsevišķu pasākumu vai iniciatīvu, bet vēlos pateikt, ka lepojos ar to, cik ļoti latviešu tauta ir spējusi vienoties kopīgam atbalstam ukraiņu tautai cīņā pret krievu okupantiem, neskatoties, uz mūsu ikdienas mazajiem kašķiem par politiku, plakano zemi, COVID-19 un citām nebūtiskām lietām. Prieks, ka latviešu tauta nav pazaudējusi spēju pašorganizēties un atbildīgos brīžos savākties, lai darīt to, kas ir jādara, neskatoties uz to, ka viens otrs no mums ik pa laikam iedzer pa glāzei pozitrona ūdens.

GADA AUGŠĀMCELŠANĀS – JURIS SAVICKIS

Pašas gada beigas mums sarūpēja šīs nominācijas uzvarētāju – vecais čekists un krievu asins (gāzes) naudas administrators/uzraugs Latvijā Juris Savickis uz stundu bija miris, bet tad tomēr izrādījās dzīvs. Nenoliedzami – tā tik ir atgriešanās. Ne tikai ar vienu kāju, bet jau reāli ar divām kājām būt kapā, bet tomēr ne – esmu atpakaļ. Vēl viens NEMIRSTĪGAIS KAŠČEJS, kurš tur gūstā un moka latviešu tautu, ir Juris Savickis. Par šo viltus ziņu medijos tiek publicētas vairākas versijas, sākot no tā, ka tas ir vienkārši neizdevies melnais jociņš no kāda Jura Savicka nelabvēļa (mīļākās, bijušā darbinieka, pazemotā šofera/mājkalpotāja vai uzmestā biznesa partnera) puses, un beidzot ar to, ka tā ir Maskavas specdienestu operācija ar mērķi diskreditēt Latvijas medijus, vai pat tāda, ka Juris pats ir izspēlējis šo jociņu, lai redzētu apkārtējo līdzgaitnieku un tuvinieku reakcijas. Kaut kas tāds Latvijā nebija piedzīvots kopš TELE2 slavenās PR kampaņas ar meteorītu Mazsalacā.

GADA KLUSĒTĀJS – JĒKABS STRAUME un KNAB

Ņemot vārā joprojām Latvijā plaukstošo iespaidīgo korupciju, kas turpina valdīt pašos augstākajos valsts varas ešelonos, tad Straumes simulatīvā darbošanās KNAB priekšnieka amatā rada lielas bažas. Līdz ar Rimšēviča aizturēšanu Jēkabs viesa cerības, ka beidzot šajā lauciņā kaut kas notiks. Bet, kā zināms, uz otro KNAB šefa termiņu par labu “strādāšanu” faktiski nav iespējams tikt. Neskatoties uz to, Straume ir ticis atalgots ar vēl vienu pilnvaru termiņu KNAB priekšnieka amatā.

GADA UZVARA – PĀRDAUGAVAS OKUPEKĻA NOGĀŠANA

Nepiedodami ilgi lielākais un pretīgākais okupeklis, kurš atradās Pārdaugavā, bija stāvējis un bija kā kliedzoša liecība okupantu varai Latvijā. Beidzot tas notika, un kauna stabs līdz ar daudziem citiem okupantu atstātajiem suvenīriem tika aizraidīts vēstures mēslainē.

GADA IEGULDĪJUMS LATVIJAS DROŠĪBĀ – UKRAIŅU TAUTA

Nav vārdiem aprakstāms tas, ko ukraiņu tauta ir izdarījusi un šobrīd turpina darīt ne tikai Latvijas valsts, bet arī visas Eiropas drošības labā. Jebkurš kritiski domājošs cilvēks saprot, ka pēc Ukrainas nākamās Putina sarakstā ir Baltijas valstis. Ukraiņi šobrīd lej asinis ne tikai par savu, bet arī par mūsu brīvību. SLAVA UKRAINAI! VAROŅIEM SLAVA!

GADA HAMELEONS – ALEKSEJS ROSĻIKOVS

Tādu kā Aleksejs Rosļikovs mums visapkārt ir ļoti daudz, bet šoreiz likšu viņu pirmajā vietā, jo divkosīgāku tipu ir grūti atrast. Vai jūs zināt vēl kādu, kurš ir aptinis ap pirkstu veco (ne)labo partiju “Saskaņa” ar Jāni Urbanoviču un Nilu Ušakovu priekšgalā? Aleksejs ir gada hameleons, jo bez 14. Saeimas deputāta amata viņš ir valdes loceklis partijā “Stabilitātei!”, valdes loceklis Apsardzes darbinieku biedrībā, valdes loceklis biedrībā “Zolitūdes 46” un valdes loceklis biedrībā “Stabilitātei – jā!”. Patiesībā mēs te varētu runāt par vēl vienu nomināciju – gada loceklis. Bet, Ulda Pīlēna vārdiem runājot, “nevajag jau uzreiz vulgarizēt”. Vēl piedevām Rosļikovs ir Latvijas Apsardzes nozares darbinieku arodbiedrības prezidents un Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības viceprezidents, kā arī saimnieciskās darbības veicējs kā fiziska persona, to visu viņš pats ir norādījis deklarācijā. Turklāt par labām hameleona iemaņām liecina arī tas, ka Rosļikovs Saeimas sēdēs bieži runā krievu mēlē, bet par viņa nespēju atbildēt uz jautājumu – “kam pieder Krima”, es nemaz nesākšu.

GADA MAHINATORS – ULDS PĪLĒNS

Uldis Pīlēns ir viens kārtīgs lielzagļa Andra Šķēles kalps jau no pašiem deviņdesmito gadu sākumiem. Viņš ir pelnījis gada mahinatora godalgu tikai tāpēc vien, ka viņš visiem grib iestāstīt, ka bez sadarbošanās ar KGB viņš varēja piecus gadus mācīties Vācijas Demokrātiskajā Republikā. Pīlēnam patīk sevi pozicionēt kā tādu viedu “pārmaiņu menedžeri”, bet kā jau tādam klasiskam deviņdesmito gadu uzņēmējam ne visai patīk runāt par to, kā “nopelnīja” to pirmo miljonu. Ļoti iespējams, tāpēc, ka “pirmā miljona” ceļi ved pie Pīlēna saimnieka Andra Šķēles. Tad ir vēl viens jautājums, kāpēc Uldis ar saviem “krīzes menedžeriem” ir uzradies uz Latvijas politiskās skatuves tieši tagad? Neapšaubāmi, ka jaunais politbiznesa projekts, kurš saucas “Apvienotais saraksts”, un pelēkais aizskatuves mahinators Pīlēns turpmākos četrus gadus “atstrādās” saimnieku finansiālos ieguldījumus. Veco komunistu/čekistu un jauno “kampēju” simbioze, kuras priekšgalā ir Pīlēns, būs mūsu pastiprinātas uzmanības vērta.

GADA BRIEDIS – MAIRIS BRIEDIS

Zināmā mērā man tā ar uzmanības deficītu mūžam sirgstošā Maira ir mazliet, bet tikai mazliet žēl. Tāpēc viņam pienākas veicināšanas nominācija – Gada Briedis. „Saskaņas” veiksmīgi izmantots un pamests grāvmalē, tā arī īsti nesapratis, kas ar viņu notika 2022. gada laikā, tagad kaut kur klejo pa Rīgas ielām visu aizmirsts. Neapšaubāmi Briedis mierīgi kvalificējas vairākām šeit izvirzītajām nominācijām. Gribu pateikt paldies Briedim, ka deva iespēju mums gardi pasmieties priekšvēlēšanu laikā un palīdzēja „Saskaņai” zaudēt parlamenta vēlēšanās. Zināmā mērā pat žēl, ka tādu faķīru ir pazaudējusi 14. Saeima, tur viņš noteikti iederētos. Iedomājieties, kādas apgarotas diskusijas viņš spētu raisīt kopā ar Ričardu Šleseru, Lindu Liepiņu, Andri Kulbergu, Ingmāru Līdaku un Lauri Lizbovski.

GADA MILITĀRAIS KONSPIRATORS – IGORS RAJEVS

Igors Rajevs, tikai pateicoties “pārgudrai” muldēšanai TV24 studijā par krievu okupantu centieniem iekarot Ukrainu, tagad var sildīt krēslu Saeimas sēžu zālē. Patiesībā pilnīgi nekas no tā, ko Rajevs aizejošā gada laikā bija prognozējis, runājot un spriežot par krievu karagājienu pret Ukrainu, nepiepildījās. Tā viņa mūžīgā slēptā jūsmošana par krievu okupantu armijas spējām, kuras tā vēl nav parādījusi, un tagad, lasot medijos par to, ka Ukraina vēl šobaltdien nav saņēmusi nevienu pašu patronu ar pompu izsludinātās lendlīzes ietvaros, skaidri mums parāda, ka Rajevs vienkārši ir oportūnists. Rajevs vienmēr ir spējis pielāgoties un izvairīties no konfrontācijas, te viņš dienēja okupantu karaspēkā, te pieslējās Latvijas nacionālajiem bruņotajiem spējiem un te iestājās Ulda Pīlēna oligarhu glābšanas politprojektā “Apvienotais Saraksts”. Nemaz nešaubos, ja Latvijā atgrieztos krievu laiki, Rajevs turpinātu vervelēt par karu Ukrainā, bet tikai no Solovjova un Kiseļeva TV studijām, jo Rajevs vienkārši ir bezprincipiāls indivīds, kuram sāp, ka tomēr tā viņa dārgā krievu armija ir viens kārtīgs haoss un varotāju pulciņš.

GADA MUZIKĀLAIS HĪTS – “AIZVERIES! PATS TU ESI VATŅIKS!”

Atceros, kā reiz Linda Liepiņa kāpa tribīnē Daugavas krastā, lai pirmo reizi publiski atskaņotu savu superhītu “Es Esmu Brīvs” (https://www.youtube.com/watch?v=26-64WpaDtQ), kas vienā mirklī kļuva populārs visā Latvijā un tā būtu palicis, ja vien 2022. gada 24. augusta pēcpusdienā, Rīgas domes deputāts Edmunds Jurēvics no tribīnes nebūtu vērsies pie “Latvijas vatņiku savienības pārstāvjiem”, sakot: “Es vēlos vērsties pie Latvijas vatņiku savienības pārstāvjiem, kas šeit, šajā tribīnē, draudēja un aicināja un etniskām nekārtībām.” Uz ko vienā acu mirklī agresīvi reaģēja Latvijas Krievu savienības Valdes līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs, kurš, pielēcis kājās, aktīvi žestikulējot, skaļi pārtrauca sava kolēģa sakāmo un, vicinot pirkstu Jurēvica virzienā, publiski izkliedza šogad par gada muzikālo hītu kļuvušā skaņdarba “Aizveries! Pats Tu Esi Vatņiks!” pirmās rīmes: “Pats tu esi vatņiks! Pats tu esi vatņiks! Aizveries! Aizver muti!” Drīz pēc šīs sēdes sociālajos medijos sākās tikko kā Mitrofanova radītā hīta uzvaras gājiens, parādījās neskaitāmi videoklipi dažādās izpildījuma kombinācijās, kuros redzams kā Miroslavs Mitrofanovs kopā ar bēdīgi slaveno Tatjanu Ždanoku izpilda dziesmu “Aizveries! Pats Tu Esi Vatņiks!”. Īpaši populārs kļuva šī skaņu darba remix, liekot cilvēkiem aizmirst par Liepiņas hītu “Es Esmu Brīvs”, ar ko arī noslēdzās COVID-19 ēra Latvijā.

Hīts ir šeit: 

GADA KANGARS – AINĀRS ŠLESERS

Vecais lielzaglis, kurš ar suņa iztapību joprojām turpina strādāt Kremļa interesēs, ir pelnījis gada Kangara titulu. A.Šlesers joprojām apkalpo Kremļa oligarhu intereses Rīgas Brīvostā un Latvijas tranzītbiznesā. Sastiķēja kopā kārtējo Kremļa politbiznesa projektu, kas saucas – politiskā partija “Latvija pirmajā vietā!”. Izskatās, ka liela daļa mūsu tautiešu ir aizmirsuši spilgtās un atklātās frāzes no oligarhu sarunām „Rīdzenes” viesnīcā, kuras skaidri un gaiši parādīja, ka mūsu KANGARI apkalpo Putina interesēs Latvijā. Šeit būs atmiņas atsvaidzināšanai kāda spilgta sarunu epizode: “Ir jāvirza arī dažādu atļauju saņemšana būvniecībai (runa ir par “Riga fertilizer terminal”), tāpēc Šlesers pieslēdzas problēmām ar pilnu krūti. Ralfs Kļaviņš ir noraizējies par iespējamām problēmām saņemt visas atļaujas, bet Šlesers mierina, ka negatīvu atzinumu nebūs. “To mēs nepieļausim, ne-pie-ļau-sim!” Šlesers saka 2011. gada februārī. Ralfam Kļaviņam būšot jāsatiekas ar LPP/LC deputātu, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītāju Vjačeslavu Stepaņenko (Jūlijas Stepaņenko vīrs), kuram Šlesers uzticēs atbildību par projekta virzību domē. “Tu pasaki – šis ir tas projekts, par kuru Putins teica, ka šis ir ļoti svarīgs projekts,” pamāca Šlesers”. Nekas nav mainījies, un tieši ar to mūsu gada Kangars joprojām nodarbojas arī šodien – ar Putina interešu lobēšanu visos iespējamos veidos. Vajadzēja paiet vairākām nedēļām pēc 24. februāra, lai Šlesers spētu noformulēt savu viedokli par Krievijas iebrukumu Ukrainā, bet vienalga viņš turpina locīties kā zutis, kad tiek taujāts par Krievijas nosodījumu. Bet nekas, visiem Kangariem ir viens liktenis…

GADA NEVEIKSMINIEKS – JURIS ŠULTE

Policijas ģenerālis, kas gada nogalē tika paklusām aizvadīts pensijā. Punktu ģenerāļa karjerai pielika traģiskais negadījums medībās, kad tika nošauts medību dalībnieks. Tagad iekšlietu darboņi mēģina izdomāt shēmu, kā lai uztaisa, ka tas viss notikās “dabiski” un neviens nav vainīgs. Atgādināsim, ka Šulte atteicās no kandidēšanas uz Valsts policijas priekšnieka amatu, kad uzzināja, ka būs jāiziet melu detektors. Nu apmēram tādi mums tie policijas ģenerāļi …

GADA MĪLAS STĀSTS – GLORIJA UN BRĒMANIS VIENĀ GULTĀ?

Šeit iederas mums visiem labi zināmais teiciens – tāds tādu atrada. Beidzot Rudolfs ir atradis īsto sievieti, ar ko piepildīt visas savas fantāzijas, bet Glorija – vīrieti, kura pretvalstiskā un prokremliskā retorika vienmēr būs kā medus viņas ausīm. Diez, Glorijas vīrs Kaspars ir informēts par Rudolfa ienākšanu viņu ģimenē, jo saskaņā ar valsts amatpersonas deklarāciju Glorija joprojām ir precēta dāma. Vai varbūt arī šos faktus Glorija ir izdomājusi? Šajā sakarā arī pats Brēmanis nav bez grēka, jo pirms Glorijas viņš ir “gājis pāri” samērā daudzām sievietēm Latvijā, sākot no Lienes Šomases un beidzot ar Agnesi Zeltiņu. Interesanti ir tas, ka vairums arī šo sieviešu ir bēdīgi slavenas ja ne ar savu prokremlisko orientāciju savos buduāros, tad ar to, ka vienmēr ir skatījušās Krievijas virzienā un, runājot par Latviju kā valsti, vienmēr ir izteikušās caur prizmu – “viss ir slikti”.

GADA “METĒJS” – LINDA LIEPIŅA

Kā mēs zinām, tad jau no Saeimas pirmsākumiem vienmēr ir bijuši deputāti, kas ieņēmuši šo godpilno “amatu”. Šajā Saeimas iesaukumā Liepiņa nepašaubāmi turēs augstā godā gada „metēja” karogu. Varam sagaidīt daudz pērles un savārstījumus, kas būs tapuši pamatīgā pālī vai smagās paģirās. Liepiņas “intelektuālais lidojums” un “situācijas redzējums” nekad neatstāj vienaldzīgu ar savu domas dziļumu.

P.S. “Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme. Pārmērīga alkohola lietošana atstāj neatgriezeniskus kaitējumus smadzenēm.”

GADA NEZINĪTIS – RIČARDS ŠLESERS

Tas, ka jaunajā Saeimā ir atkal savēlēti visādi pārpratumi un nejaušības, nav nekāds pārsteigums, bet gada Kangara (Aināra Šlesera) dēlēns Ričards Šlesers ir neapšaubāmi viens no spilgtākajiem tipāžiem. Ričards Šlesers ir cilvēks, kurš nespēj saprast, kur ir nonācis un ko īsti taisās darīt. Kā tāds ezītis miglā – apmaldījies! Ričards Šlesers jau ir paspējis nodemonstrēt to, ka viņa IQ ir tikpat iespaidīgs kā vidējam aritmētiskajam Putina orkam. Bet nekas, blakus ir papiņš, kurš varbūt palīdzēs noorientēties jaunajos apvāršņos un palīdzēs iemācīties kādu standartfrāzi, citādāk šobrīd izskatās galīgi žēlīgi. Starp citu, Ričards parlamentā sēž blakus pašpasludinātajam mācītājam Mārcim Jencītim – tas var atstāt ļoti nopietnas sekas uz tā jau vājajām Ričarda prāta spējām.

GADA KAŽOKA OTRĀDI METĒJS – DIDZIS ŠMITS

Ja Latvijā ir viens dzīvelīgs un izveicīgs kažoka metējs otrādi, tad tas ir tikko kā par Latvijas zemkopības ministru kļuvušais Didzis Šmits. Kā teikt, kāda tur starpība, vai vadīt viltus Eiropas Krabju zvejas asociāciju vai, stipri pārspīlējot, pamācīt Latvijas zemniekus kā gurķus un tomātus audzēt. Kāpēc Didzis ir gada kažoka otrādi metējs? Nu, kaut vai tā paša viena iemesla dēļ, ka sen senos laikos Didzis pie visām iespējām lobēja ne tikai krievu biznesa, bet arī ārpolitiskās intereses Latvijā. Viņa izteikumus bieži pārpublicēja krievu propagandas prese. Piemēram, atgādināšu, ko Šmits teica pēc Makrona vizītes Latvijā. „Tas bija ļoti skaidrs vēstījums. Krievija ir mūsu stratēģiskais partneris, jums ir jauns uzdevums – beigt „riet” un sākt runāties,” diskutējot par Francijas prezidenta vizītes iznākumu Latvijā, komentāru sniedza toreiz esošais 13. Saeimas deputāts Didzis Šmits. Bet tagad viņa pēdējā laika retorikā ir pat sadzirdama “naida runa” Krievijas virzienā. Varbūt tāpēc, ka ir nomainījis partiju un saimniekus. Par saimniekiem es nebūtu tik ļoti pārliecināts, bet par partijām šeit būtu, par ko aizrādīt. Šmits sāka ar „Jauno Laiku” un tagad jau atrodas Latvijas Zaļās partijas rindās, kaut arī pats, kad eksistēja KPV LV grupējumā, katru mīļu brīdi izmantoja, lai diskreditētu ZZS, to skaitā Latvijas Zaļo partiju, bet pats beigās kopā ar zaļzemnieku Edgaru Tavaru devās pie smagos noziegumos apsūdzēta Lemberga uz Ventspili atrādīties un gūt svētību pirms 14. Saeimas vēlēšanām.

Pamatavots: pietiek.com

One comment

  1. Es jebal acē, nevis gada nezinītis, bet konkrēts gada šestaks ir tas šlesers juniors. Ainārs var lepoties, dēls viņam ir konkrēts losis, un visas maukas viņam dos, jo miljonārs. Visu dzīvi nabagam apkārt būs visu kalibru maukas, ja neieliks cietumā pie pidarzekiem.

Atstāj komentāru: