Site icon Vatastānas hronika

Krievijas oligarhi 2022. gadā zaudējuši 95 miljardus dolāru

Pēc Krievijas un kara noziedznieka Putina izvērstajām zvērībām, pasaule lēnām, taču kopistiski atbalsta ieviest sankcijas pret orku zemi. Sankcijas nākušas dažādos veidos – rūpniecība, sports, politika, ceļošana, ekonomiskās sankcijas un vēl un vēl.

Tieši ekonomiskās sankcijas ir skārušas Krievijas biezā krējuma eliti visvairāk, liekot rubļus nomainīt pret parastu kabatas lakatiņu, slaukot asaras.

Piemēram, Romāna Abramoviča bagātība pagājušajā gadā kritās par 57%, līdz 7,8 miljardiem dolāru, jo Apvienotās Karalistes valdība iesaldēja vairāk nekā 18 miljardus mārciņu vērtos, krieviem piederošos aktīvus.

Bagātākie Krievijas oligarhi kopumā 2022. gadā zaudējuši gandrīz 95 miljardus dolāru saistībā ar stingrām sankcijām, kuras ieviesušas rietumvalstis. Dienā tie ir aptuveni 330 miljonu zaudēti dolāri, kopš Kremlis uzsāka iebrukumu.

Bloomberg miljardieru indekss liecina, ka lielākais zaudētājs ir bijušais futbola granda Chelsea FC īpašnieks Romāns Abramovičs, kura bagātība samazinājās par 57% līdz 7,8 miljardiem dolāru.

Abramovičs bija viens no pirmajiem oligarhiem, pret kuru tika piemērotas Apvienotās Karalistes sankcijas pēc tam, kad ministri viņu apsūdzēja par “skaidrām saistībām” ar Putina režīmu un par atrašanos bagātu Krievijas uzņēmēju lokā, kuriem “uz rokām ir asinis”.

Timčenko rokojas ar Putinu pēc kārtējās hokeja izrādes, kur Putins tiek padarīts par ”hokeja Dievu”

Miljardiera enerģētikas investora un Putina tuva drauga Genādija Timčenko bagātība ir samazinājusies par 48% līdz 11,8 miljardiem dolāru, bet cita Krievijas prezidenta sabiedrotā Suleimana Kerimova bagātība ir zaudējusi 41%, samazinoties līdz 9 miljardiem dolāru, liecina indekss.

Apvienotās Karalistes valdība ir iesaldējusi vairāk nekā 18 miljardus mārciņu aktīvu, kas pieder oligarhiem un citiem krieviem un nesen ir atklāts arī pirmais oficiālais kopējais apjoms. Saskaņā ar Finanšu sankciju ieviešanas biroja ikgadējo pārskatu, sankcijas ir piemērotas 1271 personai, tostarp Abramovičam un Vladimiram Potaņinam, Krievijas otrajam bagātākajam cilvēkam.

___________

Tulkots no The Guardian

Exit mobile version