Dienas vatņiks – Egils Helmanis

Dziļi sirdī, naivi cerot, gribējās jau ticēt, ka Nacionālā apvienība (NA) būs pēdējais bastions cīņā pret spalvaino Kremļa roku, kura Latvijā zem brunčiem un aiz biksēm turpina līst jau paaudzēm ilgi. Pēdējo dienu NA partijas nostāja un tās biedru aktivitātes liecina pretēji.

Pieļauju, ka daļa no Jums būs dzirdējuši par bēdīgi slaveno Ogres mēru, Egilu Helmani, kurš ir arī NA biedrs. Helmanis bija ticies ar krievu miljardieri un Putinam pietuvinātu oligarhu, Pjotru Avenu, lai Ogrē, par godu pilsētas svētkiem, izrādītu Avena porcelāna un mākslas izstādi. Avenu ES iekļāva sankciju sarakstā kā vienu no Putinam tuvākajiem oligarhiem, ar kuriem viņš regulāri konsultējas un kurš nerīkojas neatkarīgi no prezidenta, bet gan kalpo Vladimira mazajai stabulei, tiekoties gan personīgi, gan sēžot Putina sanāksmēs 24. februārī, dienā, kad Krievija veica plaša mēroga iebrukumu Ukrainā (skatīt zemāk).

Avens rokojas ar Putinu

Ironisks gan ir fakts, ka Latvijas “patriotiskākā” frakcija no savām rindām ārā nemetīs un pret Helmani nevērsīsies, jo saka, ka tā bijusi ”Helmaņa kļūda”, kamēr savulaik lielākā no vates partijām Saskaņa zaudē biedrus vatņikus, jo nav pietiekami bučojusi Kremļa roku.

Noteikti jāatgādina arī fakts, ka Egils divas reizes noliedzis/melojis par faktu, ka sazinājies un ticies ar Eiropas Savienības (ES) sankcijām pakļauto Krievijas un Latvijas dubultpilsoni miljardieri Pjotru Avenu, aizbildinoties, ka viņš ir ”bijis noguris”. Nopietni? Tieši tik zemi standarti būs Latvijas ”patriotiskākajai” partijai attiecībā pret kādu, kurš melo un tiekas ar burtisku Putina pakalpu?

Zemāk paskatīsimies uz pāris sociālo tīklu pērlēm un to, kā cilvēki reaģē (vai nereaģē) uz Helmaņa darbībām:

Buiķes kundze šeit atgādina pāris aizmirstākus, bet tik tiešām svarīgus faktus par citiem NA biedriem, kas reiz tuvu berzējušies ar pro-krieviskiem un Kremļa ideoloģijas atbalstītājiem. Vai šie visi ir smagi zemūdens akmeņi, vai kaut kas bīstamāks? Par to ir jāaizdomājas.

Jocīgi, ka daudzi NA biedri klusēja un izvairījās no Helmaņa nopelšanas, bet pēc kāda laika pat sāka viņu aizstāvēt. Savā galvā biju iedomājies Jāni Iesalnieku kā pirmo, kurš uzzinot, ka Latvijā ir pilsētas mērs, kurš draudzējas ar Putinam pietuvinātu miljardieri, sacels vētru ap to. Bet rezultāts ir pretējs, Jānis saka, ka pret Egilu viņam ir viens vienīgs respekts.

Augstāk redzamo ierakstu Jānis no sava Twitter profila ir dzēsis, interesanti, kādēļ? Internets gan neko, nekad neaizmirst, tādēļ zemāk ievietošu dzēstā ieraksta ekrānšāviņu:

One comment

  1. tak egils jau sen zināms kā 90to gadu stila piekritējis un rajona bosiks. bravūrīgs un patīk lielīties, tēlo kaut kādu barigu ar saviem x5 braukājot utt. ja nu ir kāds, kuram nevar uzticēties tad bingo

Atstāj komentāru: