Putins un Erdogans turpina mērīties: krievu spēki tiek izvērsti pie Turcijas robežām

Vēl nesen sekojām līdzi notikumiem Kalnu Karabahā, lai kļūtu par aculieciniekiem tam, kā Turcijas atbalstītie Azerbaidžānas bruņotie spēki sakūra asins pirti Vatastānas atbalstītajiem Armēnijas spēkiem, parādot visai pasaulei, ka Vatastānas apbruņojums ir krietni novecojis, kā arī vatņiku karošanas mākslā joprojām atrodas kaut kur starp Pirmo un Otro pasaules karu.

Grūti teikt vai briest jauns konflikts, šoreiz starp Krieviju un Turciju, bet viens ir skaidrs, ka Putina banda nekad neaizmirsīs Turcijas zābaka neseno spērienu pa tās pēcpusi Kalnu Karabahā, un tagad kaut kas līdzīgs turpinās Putina vasaļa Assada pārvaldītajā Sīrijā, kur pašlaik tiek novērotas interesantas militāras aktivitātes, kuru rezultātā cieš zaudējumus Putina rīkļurāvēji no kompānijas „Wagner” un Asada kaujinieki.

Izskatās, ka Erdogans nevēlas palaist garām vēl vienu iespēju ļaut Putinam un Asadam apskatīt viņa ilkņus, parādot, kuram ir teikšana šajā musulmaņu apdzīvotajā pasaules nostūrī, kurš, starp citu, ir bagāts ar lielām naftas un gāzes atradnēm. Vēl jo vairāk, cik redzams, neskaitāmu Sīrijas apdzīvoto vietu iedzīvotāji nevēlas redzēt savā tuvumā ne Krievijas, ne Asada spēkus, līdz ar to Erdoganam ir, kur aizķerties, jo arī amerikāņi tur nav vēlami, skatoties no vietējo iedzīvotāju perspektīvas. Turklāt uzvaras gadījumā, Erdogans var iegūt kontroli pār noteiktu daļu Sīrijas naftas resursu.

Tāpēc, burtiski tik tikko, Sīrijas Hasekas provincē, kas robežojas ar Turciju, pēc Putina pavēles ir ieradušies 300 līdz zobiem apbruņotas Krievijas Bruņoto spēku militārpersonas, protams, līdzi paķerot kaut kādus tankus un bruņu mašīnas, lai turku droniem būtu, ko darīt, kad tā stunda sitīs.

Россия перебрасывает солдат и оружие на границу с Турцией: колонна военных грузовиков попала на видео

Krievija ir sākusi izvērst savu karaspēku Sīrijā tiešā Turcijas robežas tuvumā. Par to jau ziņo vairāki Rietumu un Sīrijas mediji. Savukārt Krievijas puse to nenoliedz, bet ir norādījusi, ka Hasekas provincē izvērstā krievu karaspēka uzdevums ir novērot vai tiek ievērots uguns pārtraukšanas režīms.

Krievija izvērš savus spēkus Hasekas provincē it kā saskaņā ar līgumu, kas noslēgts starp Maskavu un Ankaru 2019.gada 22.oktobrī, un to ir parakstījis pats Erdogans. Turklāt vēl nesen ar krievu militārā transporta lidmašīnām Sīrijas Rakkas un Hasekas provincēs no Krievijas ieradās „militārās policijas” papildspēki, jo tur it kā notiekot sīvas kaujas starp kurdiem un turkiem. Varēja vēl atvest „miera uzturētājus”, lai vēstījums būtu pilnīgi skaidrs. Kremļa mediji ir publicējuši video, kurā redzams, kā Krievijas armijas kravas mašīnas nogādā karavīrus un apbruņojumu Sīrijas reģionos, kas robežojas ar Turciju.

Iepriekš jau tika ziņots, par bruņotām sadursmēm starp turku un krievu karavīriem. Dažiem pat ir izdevies nofilmēt postījumus, kas radušies kādai no krievu kara bāzēm Sīrijā pēc apšaudes, ko veikuši Turcijas spēki. Tas viss atrodams sociālajos medijos.

Autors: Marks Vorošilovs

Tulkoja un komentēja: Ezītis miglā

Avoti:

https://www.dialog.ua/war/222501_1610979056

Atstāj komentāru: